fbpx
19 Temmuz 2024 Cuma

Papa, Kasım Ayı Çağrısında Kendisi için Dua İstedi

Kasım ayı için dua çağrısını açıklayan Papa Françesko, inanlılardan Rab’bin kendisini kutsaması için dua etmelerini istedi.

Vatikan News’te yer alan habere göre, Papa Françesko, Kasım ayında “Papa Videosu”nda inananlardan Tanrı’nın kendisini kutsaması için dua etmelerini istiyor ve “Dualarınız bana güç veriyor ve Kutsal Ruh’u dinleyerek Kilise’yi kavramama ve ona eşlik etmeme yardımcı oluyor” diyor.  

Papa her ay özel bir dua konusu belirleyerek iyi niyetli kadın ve erkekleri belirli bir amaç için kendisiyle birlikte dua etmeye davet ediyor. Yakın zamandaki yaptığı dua çağrıları arasında Kutsal Sinod toplantısı, sınırlarda yaşayan insanlar ve Dünya Gençlik Günü yer aldı. 

Papa Françesko, bu ayki videosunda inananlara şunu hatırlattı: Birilerinin Papa olması, insanlığını kaybettiği anlamına gelmez. Bilakis, insanlığım Tanrı’nın kutsal ve sadık insanlarıyla birlikte her geçen gün artıyor.

Sözlerine şöyle devam etti: “Papa olmak bir süreç. Seçilen kişi rahip olmanın ne anlama geldiğinin farkına varır. Bu süreçte nasıl daha hayırsever, daha merhametli ve hepsinden önemlisi, çok sabırlı olan Babamız Tanrı gibi daha sabırlı olunacağını öğrenir.”

”Benim iyiliğim için dua edin”

Papaların genellikle sert bir şekilde yargılandıklarını ve Tanrı’ya hizmetlerinin ciddi bir hesabını vermek zorunda kalacaklarını belirten Papa Françesko, dinleyicilerinden iyi niyetle yargılamalarını ve kim olursa olsun Papa’nın Kutsal Ruh’un yardımını alabilmesi ve bu yardıma karşı uysal olabilmesi için dua etmelerini istedi.

Özellikle Papalık görevi için “görevini yerine getirirken, her zaman Kutsal Ruh’un yardımıyla Mesih İsa tarafından kendisine emanet edilen sürüye imanla eşlik etmeye devam edebilmesi için” dua edilmesini istedi. On yıl önce seçildiği geceye geri dönerek, kendisi için sessiz dua talebini yineledi ve sözlerini şöyle bitirdi: “Benim için dua edin. İyiliğim için.”

(Kaynak: Vatican News)

Hristiyan Ailelerin Köye Girmesi Yasaklandı

Hindistan'ın Odisha eyaletinde Hristiyanlığı kabul eden yedi Hristiyan aile, köyden uzaklaştırıldı. Bölgedeki kabile tarafından uzaklaştırılan aileler, muson...

Malezyalı Hükümet Yetkilisi, Tanrı Sözü’nü Duyurmakla Suçlandı

Malezya Gençlik ve Spor Bakanı Hannah Yeoh, Müjde'yi (Tanrı Sözü) duyurmakla ve ülkede Hristiyanlığı yaymakla suçlandı. İddialar,...

Çin, Hristiyanlara Yönelik Daha Sert Kısıtlamalar Getirebilir

Çinli yetkililer, Haziran ayında Hristiyanlara yeni kısıtlamaların getirilmesi gerektiğini tartıştı.  Çin Komünist Partisi (ÇKP), ülkedeki yeraltı kilisesine giderek...

Terör Saldırılarında Onlarca Kilise Kapandı

Nijerya'nın orta kesiminde yer alan Plateau eyaletinde terör saldırıları nedeniyle 70 kilise kapatıldı. Christ in Nations Kilisesi’nden (COCIN)...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi