fbpx
23 Mayıs 2024 Perşembe

Papa, Roma’daki Evsizlere Ücretsiz Koronavirüs Testi Sunuyor

Vatikan, Papa Françesko’nun Roma Katolik Kilisesi tarafından düzenlenen Dünya Yoksulluk Günü etkinliklerinde Roma’daki evsizlere ücretsiz koronavirüs (Kovid-19) testi yapıldığını açıkladı.

Vatikan, Roma Katolik Kilisesi’nin düzenlediği 15 Ekim Dünya Yoksulluk Günü etkinlikleri kapsamında Papa Françesko tarafından evsizlere ücretsiz Kovid-19 testi sunulduğunu bildirdi.

Açıklamaya göre testler, Aziz Petrus Meydanı yakınlarında yer alan ve Papa’nın birkaç yıl önce Vatikan civarında sokaklarda yaşayan insanlara temel tıbbi bakım sağlamak amacıyla kurduğu klinikte gerçekleştiriliyor.

Başepiskopos Rino Fisichella, gazetecilere verdiği demeçte evsizlere günde yaklaşık 50 Kovid-19 testinin yapıldığını ve söz konusu girişimin süresiz olarak devam edeceğini belirtti.

Papa, 4 yıl önce özellikle gelişmiş ülkelerdeki yardıma muhtaç insanlara dikkat çekmek için 15 Ekim’i ‘Dünya Yoksulluk Günü’ ilan etmişti.

İtalya, halihazırda 1 milyon toplam vaka sayısının geçerek Kovid-19 pandemisinin en çok vurduğu 10 ülke arasında bulunuyor.

Batı, Filistin Halkının Çektiği Acılara Karşı Duyarsız Değil

Gazze'ye yönelik acımasız saldırılar, Batı'da Filistin halkının çektiği acılara karşı duyarsızlığa son verdi. Çok uzun bir süre boyunca...

Yeruşalim’de Adalet ve Barış için Dualar Edildi

Yeruşalim’de Filistinli Hristiyanların yaşadığı bölgede yer alan Beit Sahour Cemaati'nin Saint Mary Alphonsine bahçesinde, 19 Mayıs Pazar...

İklim Değişikliğinin Etkileri Üzerine Fotoğraf Sergisi Açıldı

Aziz Petrus Meydanı'nda, iklim değişikliğinin etkilerini anlatan ve Tanrı'nın yaratıcı işlerini gösteren ‘Değişiklikler’ adlı fotoğraf sergisi açıldı. Dicastery...

Tarihi Manastır Kaderine Terk Edildi

Van Gölü'ne karşı ihtişamlı güzelliğiyle bilinen ve 700 yıl önce yapıldığı tahmin edilen Van'ın Gevaş ilçesindeki tarihi...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi