11 Ağustos 2022 Perşembe

Paskalya, Kutsal Kitap Uygulamasına En Çok Giriş Yapılan Zaman Oldu

Kutsal Kitap okumak ve paylaşmak için kullanılan YouVersion uygulamasına en çok giriş yapılan zaman, uygulamanın on yıllık geçmişine kıyasla bu Paskalya döneminde yaşandı.

Paskalya, genellikle uygulamaya en çok giriş yapılan zaman. Pazar günkü istatistiklere bakıldığında, 2019’daki rekor kırılmış durumda. Bu yıl 40.6 milyon kişi Paskalya’da günlük okuma planlarının yüzde 54’ünü tamamladı. Kutsal Hafta boyunca, geçen yıla kıyaslandığında yüzde 30 artışla 14.1 milyon kişi daha Kutsal Yazıları paylaştı.

Pazartesi günü yayınlanan Morning Consult anketine göre, Amerikalıların yaklaşık üçte biri korona virüs nedeniyle evde kaldıkları dönemde, cep telefonlarıyla daha fazla zaman geçirdiklerini belirtti.

Kilise ibadetlerine katılamayanların The Bible ve Church Online uygulamalarına yöneldiği görüldü. The Bible uygulamasında ‘Endişeyle Nasıl Baş Edilir’, ‘Felaket Geldiğinde’, ‘Korona Virüs Krizinde Müjde Odaklı Çalışma’ gibi okuma planları bulunmaktadır.

Paskalya döneminde en çok paylaşılan ayetler;

Markos 16:6; Adam onlara, “Şaşırmayın!” dedi. “Çarmıha gerilen Nasıralı İsa’yı arıyorsunuz. O dirildi, burada yok. İşte O’nu yatırdıkları yer.

Mezmurlar 30:5; Çünkü öfkesi bir an sürer, lütfu ise bir ömür. Gözyaşlarınız belki bir gece akar, ama sabahla sevinç doğar.

Luka 22:20; Aynı şekilde, yemekten sonra kâseyi alıp şöyle dedi: “Bu kâse, sizin uğrunuza akıtılan kanımla gerçekleşen yeni antlaşmadır.’’

Filipililer 2:7; Ama kul özünü alıp insan benzeyişinde doğarak ululuğunu bir yana bıraktı.

Mezmurlar 24:10; Kimdir bu Yüce Kral? Her Şeye Egemen RAB’dir bu Yüce Kral!

BibleGateway.com ayrıca COVID-19 ile ilgili okuma planları ve çevrimiçi kaynaklar sundu.

Barna tarafından yürütülen kilise liderlerinin haftalık araştırmasına göre, Nisan ayında Kutsal Kitap çalışmalarının yüzde 99’u tamamlanamadı ve toplantılar durduruldu. Bible Study Fellowship ise, toplantılarının Mart ayında online olarak gerçekleşeceğini duyurdu.

Araştırma şirketi, korona virüs salgınının sanal ortamda müjdeciliğin artmasına zemin hazırladığını söyledi.

Papa, Moskova Patrikhanesi Dış Kilise İlişkileri Başkanı ile Görüştü

Papa Françesko, Patrik Kirill’le görüşmesi öncesinde Rus Ortodoks Kilisesi’nin güçlü önderlerinden Moskova Patrikhanesi Dış Kilise İlişkileri Dairesi...

Çin Nüfusu 2025 Yılına Kadar Azalmaya Başlayacak

Dünyanın en kalabalık ülkesi konumunda bulunan Çin’in nüfus artış hızının her geçen gün azaldığı ve 2025 yılı...

Gençler, Yoksullukla Mücadele Ediyor

Geçen yıl 16-25 yaşındakilerin neredeyse yarısı, yaşam maliyetlerinin artışı nedeniyle yatağa aç girdi. Evsizleri destekleyen bir yardım...

Kiliseler İklim Değişikliğiyle Mücadele Ediyor

Çevreyi korumak için çalışan Hristiyan yardım kuruluşu, İngiltere ve Galler'de iklim değişikliğiyle mücadele eden 5 bin'den fazla...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi