5 Mart 2021 Cuma

Pastör Rick Renner’ın Kitabı En Çok Satanlar Listesinde

Ünlü yazar ve Pastör Rick Renner’ın yeni kitabı Amazon.com sitesinin, Hristiyanlık bölümünün en çok satılan kitabı oldu.

“How To Keep Your Head On Straight In A World Gone Crazy” adlı kitap, geçen yarım yüzyıl boyunca dünyadaki ahlaki çöküşe ithaf edilmiş ve birçok yetkili din adamı tarafından olumlu eleştiriler almış. 

Bu Kitap Modern Dünya İle Tarihi Bir Araya Getiriyor

Günümüzde birçok gelişmiş ülkede tek doğru olarak kabul edilen ahlaki ve etik standartlar, eskiden toplum tarafından kabul edilemez bir gerçekti. Rick Renner, veri toplama aşamasında en çok Rusya Devlet Kütüphanesi’nde saklanan Nürnberg Mahkemesi’nin materyallerinden yararlandığını dile getirdi.

Kitabın satışa çıkmasıyla birlikte, dünyanın dört bir yanından birçok saygın din adamı, Pastör Rick’in işlediği konu üzerine olumlu eleştirilerde bulundu. Önsözün yazarı John Beaver’e göre, Pastör Rick Renner, bu kitap ile birlikte tüm kiliselere, Kutsal Kitap’ın gerçeklerine kulak vermeleri için sesleniyor. 

GatewayChurch’ün kurucusu ve kıdemli Pastörü Robert Morris, kitap hakkında: “Modern toplum Kutsal Kitap’taki değerlerden git gide uzaklaşıyor, Her Hristiyan’ın Kutsal Kitap’ın öğretilerini bilmesi ve toplumun modern çağ ayak uydurmasına rağmen bildiği gerçeklerin arkasında kararlı bir şekilde durabilmesi gerektiğine inanıyorum. Rick Renner, bu kitabında Yeni Ahit Yunancasının derin bilgisini kullanarak, İncil’de bahsi geçen kehanetleri bizlere anlaşılabilir versiyonuyla sunuyor ve günümüzde olanlara doğru tepki vermemize yardımcı oluyor” açıklamasında bulundu.

“How To Keep Your Head On Straight In A World Gone Crazy” adlı kitap, basılır basılmaz Amazon.com’un gözdesi oldu. Hatta 18 Eylül’de, satış rekorları kırarak Pentekostal ve Karizmatik Hristiyanlık bölümünün en çok satılan listesinin 1.ci sırasında yer alıp, daha sonrasında da ilk 10’da kalmaya devam etti. Ayrıca, “Manevi gelişim” kategorisinin sıralamasında da ilk 10’a girmeyi başardı. (cnl.news/O.D)

En Eski Ester Parşömenlerinden Biri, İsrail Ulusal Kütüphanesi’ne Verildi

Ester Kitabı’nın en eski nüshalarından biri, 25-28 Şubat tarihleri ​​arasında gerçekleşen Yahudi bayramı olan ''Purim'' öncesinde İsrail...

Dünya Evanjelist Birliği, Yeni Liderini Seçti

Dünya Evanjelist Birliği (The World Evangelical Alliance) 27 Şubat'ta yeni Genel Sekreterini seçti.Çevrimiçi etkinlikte lider Efraim Tendero,...

Uyanış Gençliği, Sosyal Medya Üzerinden Bir Araya Geldi

Koronavirüs kısıtlamaları nedeniyle yüz yüze bir araya gelemeyen Uyanış Gençliği, 27 Şubat Cumartesi günü çevrimiçi olarak yeniden...

Belarus’taki Yetkililer, ‘Katolik Yardım Girişimi’ni Durdurdu

Belarus'taki yetkililer, düşük gelirli ailelere yardım etmek için kurulan Katolik Yardım Girişimi'nin faaliyetlerini durdurdu.Belarus'daki yetkililer tarafından alınan...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi