7 Mart 2021 Pazar

Patrik Kirill’den Moskova’daki Hastanelere ve Yardım Kuruluşlarına Bağış

Moskova Patrikhanesi Hayır İşleri Kutsal Meclis bölümü basın servisi, Moskova ve tüm Rusya Patriği Kirill’in kendisine hediye olarak Mısır’dan gelen bir tona aşkın portakalı Moskova’daki hastane ve yardım merkezlerine bağışladığını duyurdu.

Kıpti Kilisesi Patriği Tavadros II, Noel hediyesi olarak Mısır manastırlarında yetiştirilen tonlarca portakalı Moskova ve tüm Rusya Patriği Krill’e hediye olarak gönderdi.

Patrik Kirill, kendisine gönderilen kilolarca portakalı hastane ve insani yardım merkezlerine bağışlama kararı aldı. Böylece Mısır manastırlarında rahipler tarafından yetiştirilen portakallar hasta çocuklara, yalnız yaşlılara, ağır hastalara ve evsiz insanlara güzel bir Noel hediyesi oldu.

Sinod bölümünde belirtilenlere göre, portakal bağışı yapılan hastaneler arasında; Çocuk Pediatrik Psikonöroloji Bilimsel Merkezi, Aziz Vladimir çocuk Şehir Klinik Hastanesi, Morozov Çocuk Hastanesi, N. I. Pirogov’un 1. Devlet hastanesi ve Aziz Alexis Hastanesi yer alıyor.

Ayrıca ”Merhamet Ortodoks Yardım Kuruluşu”na bağılı Kurtuluş Hangarı’na da gönderilen portakallar, yüzlerce evsizin sofralarını süsledi. (O.D/ria.ru)

Papa Françesko’dan Irak’a Tarihi Ziyaret

Papa Françesco, üç günlük bir ziyaret için Irak'a gitti. Daha önce hiçbir Papa, Irak'ı ziyaret etmemişti. Ziyaretin...

Kiliselerden Engelli Kişiler için İşbirliği

Kiliseler, Engelli Kişilere Yönelik Balo Etkinliğini Uluslararası Başarıya Dönüştürmek İçin Tim Tebow ile İşbirliği yaptı. Tim Tebow...

Ünlü Tapınmacı Taciz Mağdurlarının Şifa Bulması için Çalışıyor

"No Ordinary Worship" ve "Hold Me Close" şarkılarıyla tanınan, listelerin zirvesinde yer alan bir tapınmacı Kelontae Gavin,...

AB Türkiye Delegasyonu Üyeleri, Patrik Sahak II’yi Ziyaret Etti

Türkiye Ermenileri Kadasetli Patriği Sahak II, 4 Mart Perşembe günü, Büyükelçi Nikolaus Meyer-Handrut başkanlığındaki Avrupa Birliği (AB)...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi