2 Aralık 2021 Perşembe

Patrik Sahak II, Hatay Bölgesi Din Görevlisi Peder Avedis Tabaşyan’ı Kabul Etti

Patrik Kadasetli Sahak II, 19 Kasım 2021 Cuma günü, Hatay Bölgesi Din Görevlisi ve Anadolu Ermeni Cemaatleri Gözetmeni Peder Avedis Tabaşyan’ı makamında kabul etti.

Peder Tabaşyan’a, Kırıkhan Kilisesi Vakıf Yönetim Kurulu’nda geçici olarak hizmet edecek üç kişiden biri olan Yusuf Tabaş da refakat etti.

Görüşmede, Hatay’daki Ermeni toplumunun sorunlarına vakıf olan Vakıfköylü Dnt. Tateos Babek ve Avukat Sebuh Aslangil de hazır bulundu.

Peder Avedis Tabaşyan öncelikli olarak, Başrahip Tatul Anuşyan’ın vefatı nedeniyle kilise cemaati adına Patrik Hazretleri’ne taziyelerini sundu. Öte yandan Patrik Hazretleri, Peder Avedis’in yürüttüğü çalışmalardan haberdar olduğunu ve kilise yararına yürüttüğü çalışmaları takdirle izlediğini belirtti.

Sohbet esnasında, Patrik Hazretleri, Kırıkhan Kilisesi’yle ilgili gelişmelerle ilgilendi ve vakıf yönetim kurulunun resmen kurulması sonrası kiliseyle ilgili sorunların çözülmesinin doğru olacağını belirtti. Patrik Hazretleri, ayrıca, İstanbul’da Vakıflı Köyü Kalkındırma ve Dayanışma Derneği’nin bulunduğunu hatırlatarak, derneğin çatısı altında oluşacak bir komisyonun köyde bulunan yönetim kuruluna da yardımcı olabileceğini söyledi. Ziyaretçiler, Patrik Hazretleri’nin fikir ve önerileri memnuniyetle dinlerken, onları yaşama geçirmek için ellerinden geleni yapacaklarını belirttiler.

İngiltere’nin Oscar Adayı, Türkiye’deki Kadına Yönelik Şiddeti Anlatan Belgesel Oldu

Türkiye’deki kadına yönelik şiddeti ele alan "Ölümüne Boşanmak" adlı belgesel film, İngiltere'de En İyi Uluslararası Uzun Metraj...

Papa Françesko, Kıbrıs Ziyareti’ne Başlıyor

Katolik Kilisesi lideri ve Vatikan devlet başkanı Papa Françesko’nun, 2-6 Aralık tarihlerinde gerçekleştireceği Kıbrıs Rum Kesimi ve...

Omicron Varyantı Dünyada Baskın Hale Geliyor

Güney Afrika’daki sağlık yetkilileri, Omicron varyantının ülkedeki Covid-19 vakalarında "endişe verici" bir artışa neden olduğunu ve vaka...

Ünlü Oyuncu, Tüm Başarısının İnancına Bağlı Olduğunu Söyledi

‘Kral Richard: Yükselen Şampiyonlar’ ile sinemalara geri dönen ünlü aktör Will Smith, vaiz ve yapımcı DeVon Franklin...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi