2 Aralık 2021 Perşembe

Patrik Sahak II. Karagözyan Okulu Vakfı Yönetim Kurulunu Kabul Etti

Patrik Kadasetli Sahak II. 16 Kasım 2021, Salı günü, Dikran Gülmezgil başkanlığındaki Karagözyan Okulu Vakfı Yönetim Kurulu üyelerini Patrikhane salonunda kabul etti.

Ziyaretçiler, öncelikli olarak Başrahip Tatul Anuşyan’ın vefatı nedeniyle Patrik Hazretleri’ne taziyelerini sundular.

Daha sonra çalışmaları hakkında bilgiler verdiler. Ayrıca, 23 Kasım 2021, Salı günü, Karagözyan Okulu’nda gerçekleşecek ve Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin’in de katılacağı törene Patrik Hazretleri’ni davet ettiler.

Patrik Hazretleri, gösterilen hassasiyet için ziyaretçilere teşekkür etti ve Karagözyan Okulu’nda gerçekleşecek törene katılacağını belirtti. Patrik Hazretleri gösterilen ilgi ve duyarlılık için için teşekkür ederek, mukabil iyi dileklerini sundu.

Patrik Sahak II. Yeşilköylü Bir Grup Veliyi Patrikhane Salonunda Kabul Etti

Patrik Kadasetli Sahak II. 16 Kasım 2021 Salı günü, Yeşilköylü bir grup veliyi ve çocuklarını Patrikhane salonunda kabul etti. Çocuklar, salgın döneminde, Peder Şirvan Mürzyan tarafından internet ortamında verilen ruhani çalışmalara katılmışlardı. Görüşmede, Kıdemli Peder Drtad Uzunyan, Peder Şirvan Mürzyan ve Peder Natan Arabyan da hazır bulundular.

Patrik Sahak II., ziyaretçilere “Hoş geldiniz” dedikten sonra, kendisi ile yakinen tanışmak isteyen çocukların, velileriyle birlikte Patrikhane çatısı altında bulunmalarından mutu olduğunu, ayrıca salgının zorlu günlerinde, ruhani çalışmalara katılan çocukların varlığının sevindirici olduğunu dile getirdi.

Veliler, Patriklik Makamı’nın gerekli düzenlemeleri yapmasından dolayı memnuniyetlerini belirtirken, benzer çalışmaların devam etmesini dilediler. Patrik Hazretleri, bu doğrultuda Patriklik Makamı’nın elinden geleni yapacağını söyledi.

Görüşme sonunda, Patrik Hazretleri günün bir anısı olarak çocuklara birer Kutsal Kitap, Müteveffa Patrik Mesrob II. Hazretleri’nin Anı Kitabı’ndan ve kendi kaleme aldığı “Yergu Ukhtavorner” kitabından birer örnek hediye etti.

Ziyaretçiler, kendilerine gösterilen pederane ilgi ve alaka nedeniyle teşekkür ettiler.

Papa Françesko, Kıbrıs Ziyareti’ne Başlıyor

Katolik Kilisesi lideri ve Vatikan devlet başkanı Papa Françesko’nun, 2-6 Aralık tarihlerinde gerçekleştireceği Kıbrıs Rum Kesimi ve...

Omicron Varyantı Dünyada Baskın Hale Geliyor

Güney Afrika’daki sağlık yetkilileri, Omicron varyantının ülkedeki Covid-19 vakalarında "endişe verici" bir artışa neden olduğunu ve vaka...

Ünlü Oyuncu, Tüm Başarısının İnancına Bağlı Olduğunu Söyledi

‘Kral Richard: Yükselen Şampiyonlar’ ile sinemalara geri dönen ünlü aktör Will Smith, vaiz ve yapımcı DeVon Franklin...

Amerikalıların Yüzde 58’i Kutsal Kitap’ta Tanımlandığı Şekliyle Tanrı’ya İman Ediyor

Pew Araştırma Merkezi tarafından 20-26 Eylül tarihlerinde 6.485 ABD'li yetişkin arasında yapılan araştırmaya göre, Amerikalıların çoğu, Kutsal...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi