2 Aralık 2021 Perşembe

Patrik Sahak II Riyasetinde “Beşiktaş Anı Kitabı” Tanıtılacak

Türkiye Ermenileri Patriği Kadasetli Sahak II, 23 Kasım 2021 Salı günü, Beşiktaş Surp Asdvadzadzin Kilisesi Din Görevlisi Kıdemli Peder Sarkis Kuyumcuyan, Naregatsi Korosu Başokuyucusu Diyakos Arman Maraşlıyan ve Kilise Vakıf Yönetim Kurulu Başkanı Hayazad Gazeroğlu’ndan oluşan heyeti Patrikhane salonunda kabul etti. Görüşmede Patrik Vekili Kıdemli Peder Krikor Damadyan da hazır bulundu.

Ziyaretçiler, Kıdemli Peder Krikor Damadyan’ın kaleme aldığı “Beşiktaşi Huşamadyan” (Beşiktaş Anı Kitabı)’nın tanıtım gününe hazırlandıklarını ve bu bağlamda Patrik Hazretleri’nin takdisini almak istediklerini belirttiler. Yaklaşık altı ay önce yayınlanan kitabın tanıtımı salgın koşulları nedeniyle ertelenmişti.

Kıdemli Peder Krikor Damadyan

Ziyaretçiler, koşulların biraz daha uygun olmasının göz önünde bulundurularak, törenin 11 Aralık Cumartesi günü Feriköy Surp Vartanants Ermeni Kilisesi, Şirinoğlu Salonu’nda yapılacağını belirttiler.

Sohbet esnasında, kitap gününün organizasyonuyla ilgili konular da görüşüldü.

Öte yandan Rahip Harutyun Damadyan’ın önderliğindeki Kitap Komisyonu çalışmalarını belirli bir olgunluğa erdirmişti. Bu aşamada son olarak Patrik Hazretleri’nin önerileri ışığında son düzenlemelerin yapması kalmıştı.

Ziyaretçiler aynı zamanda kitaptan örneklerin çeşitli ruhani önderliklere, önemli merkezlere, din adamlarına, okullara ve yönetim kurullarına ulaştığını, sonrasında özellikle Ruhani Önderlerden kiliseye ulaşan teşekkür yazıları, Kıdemli Peder Krikor Damadyan’ın kaleme aldığı eserin gerek yurt dışında gerekse İstanbul’da takdir edildiğini belirttiler.

Beşiktaş Kilisesi

Patrik Hazretleri, kıymetli bir anıt eserin tanıtılacak olmasından dolayı memnuniyet duyduğunu belirtti. Bu vesileyle Kıdemli Peder Krikor Damadyan’ın emeğini takdir etti ve Beşiktaş Kilisesi’nin tüm boyutlarıyla tarihte yer alacağını söyledi.

Patrik Hazretleri, gerçekleşecek törene şahsen kendisinin riyaset edeceğini belirtirken, Patriklik Makamı’nın organizasyonla ilgili yardımlarını esirgemeyeceğini de sözlerine ekledi. Bu vesileyle yaklaşan tanıtım günü öncesi ziyaretçileri takdis etti ve kendilerine başarılar diledi.

Öte yandan, Beşiktaş Anı Kitabı’nın bir örneğinin Kitap Komisyonu Başkanı Rahip Harutyun Damadyan eli ile, Tüm Ermeniler Katolikosu Kadasetli Karekin II. Hazretleri’ne takdimi ve sonrasında kitabın en üst derecede takdire layık olması, memnuniyet verici bir gelişme olarak kabul ediliyor.

İngiltere’nin Oscar Adayı, Türkiye’deki Kadına Yönelik Şiddeti Anlatan Belgesel Oldu

Türkiye’deki kadına yönelik şiddeti ele alan "Ölümüne Boşanmak" adlı belgesel film, İngiltere'de En İyi Uluslararası Uzun Metraj...

Papa Françesko, Kıbrıs Ziyareti’ne Başlıyor

Katolik Kilisesi lideri ve Vatikan devlet başkanı Papa Françesko’nun, 2-6 Aralık tarihlerinde gerçekleştireceği Kıbrıs Rum Kesimi ve...

Omicron Varyantı Dünyada Baskın Hale Geliyor

Güney Afrika’daki sağlık yetkilileri, Omicron varyantının ülkedeki Covid-19 vakalarında "endişe verici" bir artışa neden olduğunu ve vaka...

Ünlü Oyuncu, Tüm Başarısının İnancına Bağlı Olduğunu Söyledi

‘Kral Richard: Yükselen Şampiyonlar’ ile sinemalara geri dönen ünlü aktör Will Smith, vaiz ve yapımcı DeVon Franklin...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi