8 Mart 2021 Pazartesi

Pazar Günleri Zorunlu Çalışması İstenen Kişi, Posta Servisine Dava Açtı

Pennsylvania’da bir Hristiyan, Pazar günü çalışmayı zorunlu kılarak işten çıkarılmasına neden olan USPS adlı posta servisine yasal işlem başlattı. 

Lancester County’de kilise ibadetine katılamadığı ve dini inancını yerine getiremediği gerekçesiyle Gerald Groff adlı posta taşıyıcısı bu ayın başlarında din ve inanç özgürlüğünü savunan hukuk şirketlerinden, Bağımsız Hukuk Merkezi’nde (ILC) dava açtı.

USPS, Amazon ile ortaklık kurmadan önce Groff’tan Pazar günleri çalışmasını hiç istememişti. Başlangıçta Groff’un inancına saygı duyan ve Pazar günleri çalışmasını istemeyen şirket, Amazon ile ortaklılığının ardından zorunlu Pazar uygulaması başlattı ve Groff disiplinsizlik suçu iddiasıyla işinden atıldı.

Groff’u temsil eden avukatlardan biri olan David Crossett, ‘‘Özgür ve inançlara saygılı bir toplumda farklılıkları cezalandırmak yerine, bu farklılıklar tanınmalıdır. Postanenin, Pazar günleri çalışanın dini hakkını ihlal etmeden Amazon ile iş yapabilmesinin birçok alternatifi var’’ dedi.

Bağımsız Hukuk Merkezi (ILC) Baş Danışmanı Randoll Wenger, ‘‘Özgür bir toplumda hükümet işverenlerin çalışanlarının haklarına saygı duymasını sağlamalıdır’’ dedi. 

ILC avukatı Jeremy Samek, ‘‘Toplum olanak, birlikte yaşayabileceğimiz ve birlikte çalışabileceğimiz benzersiz inançlara sahip insanlarla uyum içinde olmalıyız. Sonuç olarak Groff işini geri istiyor. Bu onun için önemli ama aynı zamanda hükümet ve postanede çalışan birçok kişi için de istihdamlarına devam edebilmeleri ve dini inançlarını yerine getirebilmeleri için önemli’’ açıklamasında bulundu. (CP)

Kilise Yaşlıları Öldürdü, Üç Hristiyan Kaçırıldı

Nijerya'nın kuzeybatısındaki Fulani çobanlarının 16 Şubat günü bir kilise yaşlısını öldürdükleri ve diğer üç Hristiyanı kaçırdıkları söylendi.Katsina...

Papa Françesko’dan Irak’a Tarihi Ziyaret

Papa Françesco, üç günlük bir ziyaret için Irak'a gitti. Daha önce hiçbir Papa, Irak'ı ziyaret etmemişti. Ziyaretin...

Kiliselerden Engelli Kişiler için İşbirliği

Kiliseler, Engelli Kişilere Yönelik Balo Etkinliğini Uluslararası Başarıya Dönüştürmek İçin Tim Tebow ile İşbirliği yaptı. Tim Tebow...

Ünlü Tapınmacı Taciz Mağdurlarının Şifa Bulması için Çalışıyor

"No Ordinary Worship" ve "Hold Me Close" şarkılarıyla tanınan, listelerin zirvesinde yer alan bir tapınmacı Kelontae Gavin,...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi