25 Şubat 2021 Perşembe

Peder Ferrari’nin Cenaze Töreni Mersin’de Yapılacak

İskenderun Katolik Kilisesinde yıllarca görev yapan, Hristiyan cemaatinin yanı sıra İskenderun’da birçok kişi tarafından sevilen ve tanınan bir isim olan Peder Roberto Ferrari, Cumartesi günü son görev yeri olan Mersin’de vefat etti. Peder Ferrari’nin cenaze töreni, yarın Mersin Katolik Kilisesi’nde yapılacak.

İskenderun başta olmak üzere güney bölgesindeki kiliselerin çoğunda başarıyla görev yapan Katolik Kilisesi Pederlerinden Roberto Ferrari, yakalandığı hastalığa yeni düşerek hayata gözlerini yumdu. Vefatının ardından birçok kişiyi üzüntüye boğan Peder Roberto Ferrari için Mersin’deki Cenaze Töreni, 22 Mart Çarşamba Günü (yarın) saat 11.00’de Mersin Katolik Kilisesinde gerçekleştirilecek. Törene İskenderun’dan da kalabalık bir grup katılacak.

Peder Roberto Ferrari’nin Türkiye’deki macerası Trabzon Katolik Kilisesi ile başladı. Trabzon’daki görevinin ardından Hıristiyanlığın beşiği olarak kabul edilen Hatay bölgesine gelen Ferrari, uzun bir süre Antakya Katolik Kilisesinde de görev yaptı. Daha sonra İskenderun’a gelen Roberto Ferrari, buradaki Katolik Katedralinin büyümesinde etkin rol oynadı.

Güler yüzü ile İskenderun’daki Hristiyan cemaati tarafından kısa sürede sevilen ve sayılan bir isim haline gelen Roberto Ferrari, çalışkanlığı, alçakgönüllülüğü ve sevecen tavırları ile gönüllerde de taht kurdu.

Bir süredir Mersin Katolik Kilisesinde görev yapan Peder Roberto Ferrari, geçtiğimiz günlerde rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı ancak geçkin yaşından ötürü hastalığa yenik düşerek hayata gözlerini yumdu.

Peder Roberto Ferrari’ye Allah’tan rahmet, sevenlerine, dost ve akrabalarına ve tüm Hristiyan cemaatine başsağlığı diliyoruz. (SAT-7 TÜRK/ Hatay-İlyas Edip TERBİYELİ)

Protestan Kiliseler Derneği’nin Hazırladığı 2020 Hak İhlalleri İzleme Raporu Yayınlandı

Türkiye’deki Protestan toplumuna yönelik izleme raporlarını yayımlayan Protestan Kiliseler Derneği’nin 2020 raporu, 22 Şubat tarihinde yayınlandı.Her yıl...

Patrik Sahak II’ye Rahiplerden Önemli Ziyaret

Türkiye Ermenileri Kadasetli Patriği Sahak II, 23 Şubat Salı günü, Patrik Vekili Kıdemli Peder Krikor Damadyan’ı, Kadıköy...

17 bin 300 Yıllık Kanguru Çizimi Keşfedildi

Avustralya'nın batısında yer alan ve Aborijin kaya resimleri ile tanınan Kimberley bölgesinde bilim insanları, bir kayalık mağaranın...

Hristiyanlar, Kilise Saldırısının Ardından Endişeli

Bangladeşli Hristiyanlar, geçen hafta Protestan bir kilisenin tahrip edilip yağmalandığını bildirdikten sonra yerel makamlarla ilgili endişelerini ve...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi