8 Mart 2021 Pazartesi

Rahip, Arabasında Açtığı İlahi Aracılığıyla İnsanları Teselli Ediyor

Koronavirüs sebebiyle karantina döneminde kiliseler insanlara ulaşmak konusunda yaratıcı olmaya teşvik ediliyorlar. Londra’daki bir rahip de arabasını bir konut sokağında sürerken, klasik “Yüce Lütuf” ilahisini tam ses çalarak insanların ruhlarına dokunmaya çalışıyor. 

Notting Hill’deki Aziz Petrus Kilisesi’nin rahip yardımcısı Pat Allerton, bu anı sosyal medyadan paylaştı ve umarım komşuları çok fazla rahatsız etmeyiz diye espri yaptı.

Girişimini açıklayan rahip, “bu zor zamanda insanların ruhlarını teselli etmek ve teşvik olmak” istediğini söyledi.

 “Amaç, Portabello Yolu’ndan başlayarak, cemaatin yaşadığı farklı sokakları dolaşmak, bir hoparlör sistemi kurmak ve herkesi kendi evlerinin güvenliği ve rahatlığından veya belki de kapı aralıklarından bu klasik ilahiyi söylemeye katılmaları için davet etmektir” dedi.

Videoda, Allerton bir tarafında bir apartman binası ve diğer tarafında teraslı bir konut olan ıssız bir yolun kenarına park ediyor.

Bir hoparlörden konuşarak mahalle sakinlerine: “Size vaaz vermeyeceğim, ama ruhlarımızın teselliye ihtiyacı olduğunu hissettim” dedi.

https://www.instagram.com/tv/B-NXbjXgqmZ/?utm_source=ig_embed

İlahinin sözlerini telefonlarından veya tabletlerinden takip etmeye davet edip; “Umudum bu ilahiyi birlikte söylediğimizde bizi bir araya getirecek olması, ruhlarımıza teşvik olması ve bu zor zamanlarda bize biraz umut vermesidir. Nihayetinde de bizi seven ve bize yeni yaşam vermek için Oğlu İsa Mesih’i ölüme göndermiş olan Tanrı’ya yönlendirmesidir” dedi. (CT)

Kilise Yaşlıları Öldürdü, Üç Hristiyan Kaçırıldı

Nijerya'nın kuzeybatısındaki Fulani çobanlarının 16 Şubat günü bir kilise yaşlısını öldürdükleri ve diğer üç Hristiyanı kaçırdıkları söylendi.Katsina...

Papa Françesko’dan Irak’a Tarihi Ziyaret

Papa Françesco, üç günlük bir ziyaret için Irak'a gitti. Daha önce hiçbir Papa, Irak'ı ziyaret etmemişti. Ziyaretin...

Kiliselerden Engelli Kişiler için İşbirliği

Kiliseler, Engelli Kişilere Yönelik Balo Etkinliğini Uluslararası Başarıya Dönüştürmek İçin Tim Tebow ile İşbirliği yaptı. Tim Tebow...

Ünlü Tapınmacı Taciz Mağdurlarının Şifa Bulması için Çalışıyor

"No Ordinary Worship" ve "Hold Me Close" şarkılarıyla tanınan, listelerin zirvesinde yer alan bir tapınmacı Kelontae Gavin,...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi