22 Haziran 2021 Salı

Rus Kilisesi, Suriyeli Çocuklara Yardım Etmeye Devam Ediyor

Rus Ortodoks Kilisesi, yaşanan çatışmalar nedeniyle zor zamanlar geçiren Suriyeli çocuklara bir insani yardım daha yaptı.

Şam’daki Rus Kilisesi temsilciliği, Suriye’nin Dera Valiliği’nde yakın zamanda gerçekleşen yardım etkinliğine katılarak, Kanadalı yardımsever Patrik tarafından satın alınan bir dizi tekerlekli sandalyeyi askeri operasyonlardan etkilenen çocuklar için Benoit’e bağışladı.

Silahlı gruplar 2018’de Dera’da çatışmalara son verdi, ancak bölgede gerilim devam ediyor. Yeniden yapılanma sürecini engelleyen çatışmalar ve uluslararası yaptırımlar nedeniyle bölge halkı temel ihtiyaçlara erişemiyor.

Mağdurların ailelerine, öğretmenlere ve sağlık çalışanlarına All-Russian Combat Brotherhood Veterans organizasyonundan gıda paketi ve ilaç verildi. Dera’da yaşayan Ortodoks Hristiyanlara da yardım ulaştırıldı.

Rus Kilisesi, geçtiğimiz yıllarda birçok kez bu tür yardımlarda bulundu. Ocak ayında tekerlekli sandalye bağışı yapıldı ve Mart ayında Humus’taki bir hastaneye yeni tıbbi ekipmanlar sağlandı.

Combat Brotherhood, Suriye’de acı çeken insanlara bağışta bulunmaya devam ediyor. Ekim 2017’de, 2.500 Suriyeli Pazar Okulu öğrencisine oyuncak ve okul malzemeleri ulaştırdı. 2 ay sonra ise 2014-2015 yılları arasında teröristlerin kontrolünde olan Malula’daki St. Thekla Manastırı’na büyük miktarda bağışta bulundu.

Antakya Patriği 10. Yuhanna Hazretleri, insani yardımları için Rus Kilisesi’ne şükranlarını dile getirdi. (orthochristian)

Türkiye’de ”Normale Dönüş” Başlıyor

Kademeli normalleşmede yeni adımlar bugün Beştepe'de görüşüldü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, başkanlık ettiği toplantının ardından alınan yeni...

Metropolis Antik Kenti’nde 1800 Yıllık Kadın Heykeli Bulundu

İzmir’in Torbalı ilçesindeki Metropolis Antik Kenti’ndeki kazı çalışmalarında, Roma dönemine ait 1800 yıllık, başsız kadın heykeli bulundu....

Pastör, Oğlu İle Birlikte Öldürüldü

Morning Star News, 21 Mayıs'ta pastörün ve üç yaşındaki oğlunun Fulani çobanları tarafından öldürüldüğünü duyurdu. Saldırı, Nijerya'nın...

Patrik Sahak II: Her Türlü Kötülüğün Bir Kökü Para Sevgisidir

Ermeni Apostolik Kiliselerinde, pazar ayinlerine devam edildi. Patriklik makamının bildirisi uyarınca, kiliselere yürüme mesafesindeki inanlılar Surp Badarak'lara...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi