7 Mart 2021 Pazar

Rus Ortodoks Kilisesi, Yenilikçi Kahve Dükkânıyla Gençlere Hitap Ediyor

Geleneksel ibadet tarzı ile tanınan Rus Ortodoks Kilisesi, tasarladığı şık kahve dükkânıyla Y kuşağına* ulaşmayı düşünüyor.

Kremlin yakınında bulunan Moskova Aziz Antipas Kilisesi, kahve ve hamur işleri ikramının yapıldığı Antipa kafeleri tasarlamak için mimar Anastasia Balakireva’nın yardımına başvurdu. Balakireva, ‘‘Onlarla iletişim kurmak için modern yollarla konuşmalısınız. Dindar olmasınız bile, burada daha sakin bir atmosfer var’’ dedi.

Peder Andrei Shchennikov

Peder Andrei Shchennikov, Telegraph’a verdiği demeçte, geleneksel ibadet biçimlerini desteklerken, genel olarak din uygulamalarındaki gerilimi yatıştırmaya çalıştığını söyledi. Peder Shchennikov, ‘‘Rusya’da Kilise ile ilgili bazı uygulamalar var. ‘Burada yürüyemezsin, orada duramazsın’ gibi. Kadınların saçlarını örtmesi istenir’’ ifadelerinde bulundu.

Kilisenin güçlü sosyal medya varlığından da bahseden Peder Andrei, ‘‘İnsanların olduğu yere gitmelisiniz’’ dedi. Kilisenin Instagram hesabını kişisel olarak yöneten Peder, nefret söylemleri nedeniyle sorumluluklarını devrettiğini söyledi.

Peder Andrei, ‘‘Ben geleneksel bir muhafazakârım ve kafe ‘önceden mücevher taşıyan bir yüzük gibi gerçek değeri olan bir mücevherdir’’ dedi. Bununla birlikte insanların sadece Tanrı’nın gücüyle kurtulacağına inanan ve kafenin gençleri kiliseye çekebilecek bir aracı olduğunu düşünen Peder, ‘‘Sadece Rab, insanları Tanrı’ya çağırabilir’’ dedi. (premierchristian)

Y Kuşağı: Y Kuşağı, Y Jenerasyonu olarak da bilinen X Kuşağı’nı takip eden ve Z Kuşağı’dan önce gelen bir gruptur. 1981 ile 1996 yılları arasında doğan kişiler tam anlamıyla Y Kuşağıdır.

Kiliselerden Engelli Kişiler için İşbirliği

Kiliseler, Engelli Kişilere Yönelik Balo Etkinliğini Uluslararası Başarıya Dönüştürmek İçin Tim Tebow ile İşbirliği yaptı. Tim Tebow...

Ünlü Tapınmacı Taciz Mağdurlarının Şifa Bulması için Çalışıyor

"No Ordinary Worship" ve "Hold Me Close" şarkılarıyla tanınan, listelerin zirvesinde yer alan bir tapınmacı Kelontae Gavin,...

Kürtajın, Ulusal Ölüm İstatistiklerine Dahil Edilmesi İstendi

Rus Ortodoks Kilisesi’ne bağlı Sinodal Sosyal Hizmet ve Yardım Dairesi Anneliği Koruma Bölümü başkanı Maria Studenikina, kürtajı...

Madrid Başepiskoposluğu, İstismar Mağdurlarına Destek Verdi

Madrid Başpiskoposu, 2020'de 75'i doğrudan mağdur ve 10'u aile üyesi olmak üzere 85 istismar mağduruna destek hizmetleri...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi