19 Nisan 2021 Pazartesi

Salgına Rağmen Bazı Hristiyan Kitapçılar Satışlarını Artırdı

Salgın döneminde zorunlu kapanmalara ve sosyal mesafeye rağmen, 2020’de bazı Hristiyan kitapçıların genel satışlarının arttığı görüldü.

Christian Retail Association, COVID-19 salgınının satışları ve geçen yılsonu kâr marjlarını nasıl etkilediğini belirlemek için bağımsız kitapçılarla anket yaptı. Ankete katılan 82 kitapçıdan 70’inin kapanması, 10’unun açık kalması ve 2’sinin iki farklı zaman diliminde kapanması gerekiyordu. Ayrıca ankete dâhil edilen kitapçılardan 22’sinde satış artışı görüldü.

Raporda yer alan 2019-2020 karşılaştırmalı satış tablosu birçok kişiyi endişelendiriyordu, ancak yılsonunda endişe yerini Tanrı’ya minnettarlığa bıraktı. Living Water Kitapevi’nden Stephanie Gann, ‘‘Salgın nedeniyle kapatılma önlemlerinin sonumuz olduğunu düşündük, ancak Rab merhametini gösterdi. Faturalarımızı her ay zamanında ödeyebildik ve yıl sonunda bir miktar para kaldı’’ ifadelerinde bulundu.

Hristiyan kitapçılar, eve kitap gönderme, sosyal medya ve internet sitesi satışları gibi ek hizmetler sunarak devam edebildiklerini belirtti. Birçoğu bu yıl eklenen hizmetlerin bir kısmına devam ediyor.

Perakendede, kültüre bağlı olarak arz ve talep değişmeye devam ediyor. Benzeri görülmemiş bir salgının perakende dünyasını canlandırdığı söylenebilir. Kitapevi sahiplerinin çoğu, teşvik edici sözlere sahip yüz maskeleri, el dezenfektanı, komünyon kadehleri ve oyunlar ile arz ve talep değişikliğine cevap verdi. Rapor, ankete katılan kitapçılarda en çok satılan 3 ürünün Kutsal Kitap, yüz maskeleri ve komünyon kadehleri olduğunu gösterdi.

On the Third Day’den Charlene Wiggs, salgınla mücadele edebilmek için iyi bir nedene sahip olunduğunu belirterek, ‘‘Birçok insan kitapevine İsa Mesih’in kim olduğunu ve kendileri için ne anlam ifade ettiğini öğrenmek için geldi. Hayatlarında ilk kez bir Kutsal Kitap istiyorlardı’’ dedi. (CHL)

Rus Rahip İntihar Etti

Rusya'nın Rostov şehrinin Metropolit sözcüsü Igor Petrovsky, RIA haber ajansının raporuna göre, Rostov-on-Don bölgesinden bir rahip ve...

Türkiye’nin İlk Gastronomi Köyü’nün Temelleri Atıldı

Türkiye'nin son Ermeni köyü olan Vakıflıköy'de Gastronomi Köyü'nün temelleri atıldı. Samandağ Belediyesi'nin öncülüğünde kurulan ve belediyenin ortak...

Ortodoks Cemaati, Oruç Dönemini Kiliseden Uzak Geçiriyor

Kutsal Diriliş öncesindeki oruç döneminde gerçekleştirilen ‘Kutsal Ayinler’ salgın kuralları gereğince, Türkiye'deki tüm kiliselerde cemaatin kısıtlı katılımı...

Ermeni Apostolik Kiliselerinde ”Yeşil Pazar” Haftası

Türkiye Ermenileri Patrikliğinin, salgın önlemleri kapsamında aldığı, kiliselerde her türlü tören icrasının askıya alınması kararının ardından, hafta...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi