10 Nisan 2021 Cumartesi

Samiriye Hizmet Enstitüsü ‘En İyi Hristiyan İşyeri’ Ödülünü Aldı

Bir Hristiyan Sağlık ve Hizmet kuruluşu olan Samiriye Hizmet Enstitüsü, on birincisi düzenlenen anketler sonucu ‘En İyi Hristiyan Hizmeti’ seçildi.

Enstitünün sözcüsü Anthony Hopp yaptığı açıklamada, “Samiriye personeli, insanlara yardım etme konusunda gerçekten çok sevindirici işler yapıyor. On binlerce kişinin sağlık ihtiyaçlarını karşılıyor. Bu ödül bizi ilerlememiz konusunda daha da teşvik etti” dedi.

Hopp, “Ekibimiz, Kutsal Kitap’a bağlı olan topluluğun yüklerine umut aşılıyor ve onlara yardımcı oluyor. Sağlık alanımız her gün değişse bile, temel değerlerimiz baki kalıyor.” diye belirtti.

E-Posta yoluyla gönderilen duyuruda, enstitünün “Mesih Merkezli Hizmetçi Lider” konumunda olduğu da yer alıyor.

1994 yılında Ted Pittenger tarafından kurulan Samiriye Hizmet Enstitüsü, Hristiyan ailelerin sağlık problemlerini ve yüklerini paylaşmalarına yardımcı oluyor.

SMI’nın internet sitesinde, “Sağlık ihtiyaçları her zaman çok boyutlu olmuştur. Duygusal-Mental veya Fiziksel-Finansal olmak üzere farklı farklı sorunlar ve ihtiyaçlar olabilir. Fakat dua, teşvik ve maddi destek ile üyelerimizin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir koordineye sahibiz.

Verilen ödüle ek olarak Samiriye Hizmet Enstitüsü, Perşembe gününden itibaren bir anket başlattı ve üyelerine kendilerini beş üzerinden puanlamalarını istedi. Anketin şu anki sonucu 5 üzerinden 4,7 puan.

BCWI Başkanı Al Lopus, Günümüzde neredeyse her kuruluş anket düzenliyor. Gelişen bir işyeri kültürü oluşuyor. Bu kültür de daha fazla üretkenlik, organizasyonel fayda ve paydaş sadakatine eşitlik sağlıyor.” dedi.

Samiriye Hizmet Enstitüsü son olarak, gelişimlerine hız kesmeden devam edeceklerini belirtti.

Metropolit Konstantin Harisiadis Vefat Etti

Rum Ortodoks Patrikliği’nin en kıdemli metropolitlerinden İznik Metropoliti Konstantin Harisiadis’in vefat etti. İznik Metropoliti'nin vefatı sadece Rum...

Ortodoks Halkına Yönelik Saldırılar Artarak Devam Ediyor

Son zamanlarda çeşitli ülkelerde barışçıl Ortodoks halkına yönelik bir dizi rahatsız edici saldırılar oldu. "Ukrayna Ortodoks Kilisesi"nin...

Myanmar’da Yüz Tanıma Sistemi, Zulüm Endişelerini Artırıyor

Myanmar askeri hükümeti, yüz ve araç plaka tanıma yazılımı ile donatılmış 335 güvenlik kamerası sistemine sahip. Bu...

Türkiye Ermenileri Patrikhanesi Ziyaretlere Kapatıldı

Türkiye Ermenileri Patrikhanesi, bir personelin Koronavirüs'e yakalanması sonucu, ziyaretlere kapatıldı.Patrikliğin Facebook hesabından yapılan açıklama şu şekilde:''Patrikhanemizde...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi