24 Şubat 2021 Çarşamba

SAT-7 Hem Ekranda Hem de Sokaklarda Beyrut’u Yalnız Bırakmıyor

Beyrut, geçen ay meydana gelen patlamanın ardından yaşam mücadelesi vermeye devam ederken, SAT-7 ARAP ve SAT-7 KIDS, acı çekenlerin yanında olarak hem ruhsal ve akıl sağlığıyla ilgili sundukları programlarla hem de Tanrı’nın sevgisini sahadaki girişimleriyle sokaklarda görünür kılıyor.

Beyrut merkezli SAT-7 ARAP’ın yöneticilerinden Mirna Adaymi, “Dualarınız için teşekkür ederiz ve onları çok takdir ediyoruz. Görünürde işler çok zor. Ancak imanla, resmin farklı olabileceğini biliyoruz. Tanrı imkansızı yapabilir. Mucizeler yaratabilir. Bu yüzden sizden dua etmeye devam etmenizi rica ediyoruz” diyor.

SAT-7 AKADEMİ Reklam Müdürü Juliana Sfeir

Patlamadan bu yana SAT-7, Beyrut için dua eden Kuzey Afrika ve Ortadoğu’dan birçok kilise önderin dualarıyla beraber “You Are Not Alone” (Yalnız Değilsin) adlı programda patlamada genç ve çocuk kurbanların yaşadıklarını yayınlıyor. Kanallar ayrıca travmatik bir olay sonrası ruh sağlığı ile başa çıkma konusunda kısa, bilgilendirici klipler paylaşıyor ve bunu ayrıntılı olarak ele alan daha uzun programlar üretiyorlar. Bunun dışında SAT-7 ARAP ekibi, bu yayınlar dışında sahada da aktif rol alarak Beyrut halkına destek oluyor.

SAT-7 AKADEMİ Reklam Müdürü Juliana Sfeir, yıkım sonrası bir araya gelen insanların hikayesini paylaşmak için sokaklardan bildiriyor.

Son zamanlarda yapılan çeşitli yardımların içinde bulunan SAT-7 ARAP personeli, camları temizleyen ve binaların güvenliğini sağlayan gönüllü bir gruba kahvaltı sağlamak da dahil olmak üzere yiyecek ve su getirdi.

SAT-7 Lübnan Genel Müdürü

“Böyle bir durumla karşı karşıya kalan insanlara yardım etmek ve onların yanında olmak SAT-7 için doğal bir davranış” diyen SAT-7 Lübnan Genel Müdürü Maroun Bou Rached, SAT-7 Lübnan ekibinin Offer Joy Derneği’nden 250 gönüllüye kahvaltı hazırladığını belirterek “Bu yardımlar özellikle Mesih’in sevgisini insanlara yansıtmak adına SAT-7’nin mesajıyla örtüşüyor” dedi. (sat7uk.org)

Avrupa Kiliseleri, Oruç Dönemi’nde Salgın Kurbanları İçin Dua Ediyor

Kül Çarşambası'ndan itibaren ve Oruç Dönemi boyunca, Avrupa kıtasının Episkoposluk Konferansları Başkanları inanlıları koronavirüs salgını kurbanları için...

Covid-19 Aşısı Olan En Yaşlı Kişi 111 Yaşında

ABD'li 111 yaşındaki Maria Aulenbacher, 1918 yılındaki İspanyol gribi salgınından kurtulmasının ardından, sağlık çalışanlarının alkışları eşliğinde Covid-19...

Salgında ‘Komple Teorilerine’ İnananların Sayısı Arttı

Uluslararası düzeyde yapılan geniş kapsamlı bir araştırmaya göre, yeni tip koronavirüs, insanların büyük bir kısmını eğitim düzeylerinden...

‘Vaka Oranı 100 Binde 35 Olan İllere Gevşeme Yok’

NTV Habere göre, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın duyurduğu kademeli gevşemede detaylar belli oluyor. İlk gevşeme 100 binde...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi