19 Nisan 2021 Pazartesi

SAT-7 Plus, Dünya Çapında Kullanıma Hazır

Orta Doğu’nun ilk isteğe bağlı Hristiyan video yayın hizmeti olan SAT-7 PLUS, artık çevrimiçi (online) olarak dünya çapında kullanıma hazır. Arapça, Farsça ve Türkçe içerik yayını sağlayan yeni platform, SAT-7’nin İncil’in hayat değiştiren mesajını, bölgede büyümekte olan ve cep telefonlarıyla etkileşim halinde olan genç nüfusu da içeren daha geniş bir kitleye ulaştırmasına olanak tanıyor.

SAT-7’nin CEO’su Rita El-Mounayer, “SAT-7’nin isteğe-bağlı yayın hizmeti sunan ilk Hristiyan uydu televizyon kurumu ve bunu Arapça, Farsça ve Türkçe olarak sunan tek yayıncı olduğunu söylemekten memnuniyet duyuyorum. Bu, izleyicilerimize kendi SAT-7 deneyimlerini, ne zaman ve hangi cihazda olurlarsa olsunlar kontrol etme imkanı sunuyor” açıklamasında bulundu.

Popüler seküler yayın hizmetlerine benzer şekilde çalışan SAT-7 PLUS platformu, web tarayıcılarında ve tüm mobil cihazlar için bir uygulama olarak mevcut. Her gün eklenen yeni programlara ve SAT-7 ARABIC, SAT-7 PARS, SAT-7 TÜRK, SAT-7 KIDS ve eğitim ve sosyal gelişim kanalı olan SAT-7 ACADEMY’den ilgili programların geçmiş kataloğuna erişimin yanı sıra, izleyiciler kanalları platform üzerinden canlı olarak da izleyebilirler. SAT-7 PLUS’ı mesajlaşma yoluyla doğrudan Kanal İzleyici İlişkileri personeli ile iletişim kurmak için de kullanabilirler.

Rita El-Mounayer, “İsteğe-bağlı içerikler, bugün bölgedeki pek çok medya kullanıcısının beklentisini karşılamakta. SAT-7 PLUS bizi yalnızca çağdaş medya alanında güncel hale getirmekle kalmıyor, daha da önemlisi, programlarımızı daha kullanışlı ve erişilebilir kılıyor” dedi ve ekledi: “Müjde’yi zor şartlar altında paylaşabilme potansiyelini hayal edin. Türkiye, Mısır, İran – hatta Afganistan ya da Yemen’deki Hristiyan izleyicilerimizden İsa’yı arkadaşlarıyla güvenli bir şekilde paylaşmak isteyenler varsa, tek yapmaları gereken, onlara kültürel anlamda duyarlı ve isteğe-bağlı bir programın bağlantısını göndermek, anında erişilebilir ve kendi dillerinde.”

Uydu televizyonu Orta Doğu ve Kuzey Afrika’da çok popüler olduğundan ve izleyicilere internet bağlantısı olmadan ulaşabildiğinden, uydu yayınları SAT-7’nin birincil platformu olmaya devam ederken, El-Mounayer, SAT-7 PLUS’ın piyasaya sürülmesinin Tanrı’nın bölgedeki krallığını inşa etmede ve geleceğe yatırımda önemli bir adım olduğunu açıkladı ve, “Telefonlarına televizyondan daha fazla bağlı olan Z Kuşağı ve ötesinin de ilgisini çekmek için ileriye doğru gitmekteyiz” dedi. Bölgedeki gençlerin yüzde 30’u halihazırda isteğe-bağlı yayın yoluyla televizyon izlemeyi tercih ediyor.

Mümkün olduğu kadar çok izleyiciye ulaşmak için, platform, en yavaş İnternet bağlantıları için yalnızca ses seçeneği dahil olmak üzere çeşitli bant aralıklarında mevcut. Programlar çevrimdışı izlemek için de indirilebilir, böylece hareket halindeyken veya İnternet bağlantısında sorun olduğunda bile izlenebilirler. Hassas konumlardan izleyenlerin güvenliğini korumak adına, içeriklere erişmek için hiçbir kişisel bilgi gerekmeyecek. Çocuklar için yaşa uygun içerik filtresi de mevcut bulunurken, izleyicilerin ihtiyaçları ve ilgi alanlarıyla ilgili daha fazla içerik bulmalarına yardımcı olmak için SAT-7 PLUS, izleyicinin tercihlerine göre bir sonraki adımda ne izleyeceklerine dair öneriler sunacak.

Rus Rahip İntihar Etti

Rusya'nın Rostov şehrinin Metropolit sözcüsü Igor Petrovsky, RIA haber ajansının raporuna göre, Rostov-on-Don bölgesinden bir rahip ve...

Türkiye’nin İlk Gastronomi Köyü’nün Temelleri Atıldı

Türkiye'nin son Ermeni köyü olan Vakıflıköy'de Gastronomi Köyü'nün temelleri atıldı. Samandağ Belediyesi'nin öncülüğünde kurulan ve belediyenin ortak...

Ortodoks Cemaati, Oruç Dönemini Kiliseden Uzak Geçiriyor

Kutsal Diriliş öncesindeki oruç döneminde gerçekleştirilen ‘Kutsal Ayinler’ salgın kuralları gereğince, Türkiye'deki tüm kiliselerde cemaatin kısıtlı katılımı...

Ermeni Apostolik Kiliselerinde ”Yeşil Pazar” Haftası

Türkiye Ermenileri Patrikliğinin, salgın önlemleri kapsamında aldığı, kiliselerde her türlü tören icrasının askıya alınması kararının ardından, hafta...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi