1 Aralık 2021 Çarşamba

SAT-7’den Beyrut’ta Gerçekleşen Patlama İçin Dua Çağrısı

Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta Salı akşamı meydana gelen büyük bir patlama, ilk belirlemelere göre yüzlerce kişinin yaralanmasına ve büyük hasara neden oldu.

SAT-7 ARAP, yaralılar ve sevdiklerini kaybeden aileler için dua isteyen bir basın açıklaması yayınladı. Ayrıca, karar verme sürecinde politikacılar için ve Lübnan’ın Ortadoğu’da bir arada yaşama ve özgürlük merkezi olarak devam etmesi için dua istediğinde bulundular.

SAT-7’nin Beyrut’taki ofisinin genel müdürü Maroun Bou Rached yaptığı paylaşımda, ”Herkes şokta ve yaşananlardan çok etkilendi. Personellerimizin durumu iyi. SAT-7 stüdyoları da küçük hasarlarla atlattı. Lütfen Lübnan’daki herkes için sükunetle dua edin” ifadelerini kullandı.

Yerel para birimi düştüğü için, ülke çapındaki aileler çok zor koşullarda yaşıyor. İsrail ile Hizbullah arasındaki mevcut mücadeleler de ülkede gerginliğe katkıda bulunduğundan Lübnan ekonomik çöküşle mücadele ediyor.

Patlamanın nedeni hala bilinmiyor

Patlama o kadar yüksekti ki, Kıbrıs’taki SAT-7 Lefkoşa ofisinde okyanus boyunca duyuldu.

Patlama sırasında Kıbrıs’taki ofiste olan SAT-7 CEO’su Rita El-Mounayer, ”Lübnan’daki personellerimiz güvende olduğu için son derece minnettarız, ancak yüreklerimiz bu karanlık günleri yaşayan ülkedeki herkesle birlikte. Lütfen huzur ve barış için dua edin” açıklamasında bulundu.

”Lübnan, Acı ve Umut.”

Lübnanlı ekip, bugün Beyrut’ta yaşanan patlama için dua edecek. Dua toplantısının başlığı: ”Lübnan, Acı ve Umut” olarak belirlendi.
Bazı kilise liderlerinin ve konuşmacıların davet edildiği dua toplantısında, ülkenin insanları ve geleceği için dua edilecek.

Dua toplantısı, Beyrut/Kıbrıs saatiyle 19:00’da yayınlanacak.

Kilise Liderleri Kutsallık Çağrısında Bulundu

Londra'nın dört bir yanından 1000'den fazla kilise lideri, Müjde'yi duyurma çağrısı hakkında düşünmek üzere Londra'da bir araya...

2021’de Hristiyanlara En Çok Zulmedenler Açıklandı

Uluslararası Hristiyan Kurumu (ICC), 2021'de Hristiyanlara en çok zulüm uygulayanların Taliban, Kim Jong-un ve Nijerya olduğu olduğunu...

PSYK, Fatih Belediye Başkanı Ergün Turan’ı Ziyaret Etti

Türkiye Ermenileri Patrikliği Sosyal Yardım Komisyonu (PSYK) Başkanı Haçik Canel, Kumkapı Meryem Ana Patriklik Kilisesi Yönetim Kurulu...

Patrik Sahak II, Kardinal Kurt Koch’u Patrikhanedeki Makamında Kabul Etti

Patrik Kadasetli Sahak II. 29 Kasım 2021 Pazartesi günü, Papalık Hristiyanlararası Birlik Kurulu Başkanı Kardinal Kurt Koch’u...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi