15 Mayıs 2021 Cumartesi

Şimuni Diril’in Kızından Tepki: Nasıl Kıydınız Anneme?

11 Ocak’tan bu yana kendisinden haber alınamayan ve dün cansız bedenine ulaşılan Şimuni Diril’in kızı Gülcan Diril, “Gül ekmekten, ağaç dikmekten, ekmeğimizi bölmekten başka ne zararımız vardı size bu ülkede ? Nasıl kıydınız anneme?” sözleriyle annesinin ölümüne tepki gösterdi.

Şırnak Beytüşşebap ilçesine bağlı Kovankaya köyünde yaşayan ve 11 Ocak’tan bu yana kendilerinden haber alınamayan Keldani çift Hürmüz ve Şimuni Diril’den, Şimuni Diril’in cansız bedenine dün ulaşıldı. Diril’in cenazesi köye yakın bir noktada köylüler tarafından bulundu.

Şimuni Diril’in cansız bedeni sabah saatlerinde otopsi için Şırnak Devlet Hastanesi’ne getirildi. Görgü tanıkların beyanına göre köye yakın bir derenin yanında bulunan Diril’in vücut bütünlüğünün bozulduğu ve vücudunda morarmaların meydana geldiği öğrenildi. Diril’in ölüm sebebinin araştırılması için otopsi örneklerinin alındığı ve ölüm nedeninin otopsi sonucu ardından belirleneceği öğrenildi.

Şırnak Valiliği’nden yapılan açıklamada, soruşturmaya ve Hurmuz Diril’in bulunmasına yönelik çalışmalara devam edildiği bildirildi. 

Diril çiftinin kızı Gülcan Diril ise annesinin ölümünün ardından Twitter’dan yaptığı paylaşımda, “Gül ekmekten ,ağaç dikmekten ,ekmeğimizi bölmekten başka ne zararımız vardı size bu ülkede ?Nasıl kıydınız anneme,nasıl ??????????Zalimsiniz zalim !!! Kötüsünüz… #ŞimuniVeHurmüzDirilNerede” sözleriyle tepkisini gösterdi. (T24)

https://twitter.com/Glcan37286130/status/1241355614493835265?s=20

Kartal Surp Nişan Kilisesi Vakfı Başkanı Ohannes Sahakoğlu’nun Cenaze Töreni Gerçekleşti

Kapalıçarşı gümüşçü esnaflarından aynı zamanda Kartal Surp Nişan Ermeni Apostolik Kilisesi Vakfı Başkanı Ohannes Sahakoğlu, uzun süredir...

İtalyan Episkopos Silahlı Saldırıya Uğradı

Papa Françesko tarafından yakın zamanda Güney Sudan’a görev yapmak üzere gönderilen dünyanın en genç Katolik Episkoposunun silahlı...

Pastör Loran Mann, 74 Yaşında Hayatını Kaybetti

God in Christ Kilisesi (COGIC) pastörü ve TV haber muhabiri Loran Mann, 74 yaşında hayatını kaybetti.Haber muhabiri...

İran’da Hristiyan Nüfusu, Rejimin Baskılarına Rağmen Artıyor

İran asıllı İngiliz vatandaşı Nazanin Zaghari-Ratcliffe'in cezalandırılmasının İran'da dini özgürlüğün daha da kısıtlanmasına yol açabileceğine dair korkular...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi