27 Ocak 2022 Perşembe

Sosyalizmi Destekleyen Amerikalı Yetişkinlerin Yüzde 98’i Kutsal Kitap’ın Görüşlerini Reddediyor

Amerikan Dünya Görüşü Envanteri 2020’ye göre, kapitalizm yerine sosyalizmi seçen Amerikalı yetişkinlerin yüzde 98’i Kutsal Kitap’taki dünya görüşüne karşı çıkıyor.

Arizona Hristiyan Üniversitesi’ndeki Kültürel Araştırma Merkezi’nin yeni araştırmasına göre, Amerikalı yetişkinlerin politik inançları ve davranışları şekillenirken, dünya görüşlerinde giderek artan bir boşluk oluşuyor.

Aksine, Kutsal Kitap’a dayalı bir dünya görüşüne sahip olan insanların yüzde 83’ü sosyalizm yerine kapitalizmi tercih ederken, insanların yüzde 78’i “koyu muhafazakarlar.”

Buna ek olarak, Kutsal Kitap’taki dünya görüşünü savunan insanların yüzde 80’i mali olarak muhafazakar ve yüzde 91’i muhafazakar sosyal politikaları destekliyor.

Dahası, yüzde 89’u “açık bir Kutsal Kitap öğretimi” temelinde kürtaja karşı çıkıyor ve yüzde 83’ü “hükümetin boyutu ve kapsamına ilişkin sınırlı bir görüşü” destekliyor.

Öte yandan, Kutsal Kitap’ın dünya görüşüne sahip Amerikalıların yalnızca yüzde 5’inin “fiziksel, sosyal ve hükümet konularında liberal görüşleri benimsemesi” muhtemel.

CRC analizi ayrıca, Kutsal Kitap’a dayalı bir dünya görüşüne sahip olmayanların, liberal mali ve sosyal politikaları destekleme olasılıklarının daha yüksek olduğunu keşfetti (sırasıyla yüzde 26 ve yüzde 40).

Kutsal Kitap’ın kürtaj konusundaki duruşuna gelince, Kutsal Kitap’taki dünya görüşünü reddeden Amerikalıların yüzde 38’i, Kutsal Kitap’ın bu konuda açık ve net olduğuna inanmıyor. Buna ek olarak, yüzde 26’sı “daha liberal ve geniş bir hükümet görüşünü” tercih ediyor.

George Barna

Anketin yazarı Dr. George Barna’nın yaptığı açıklamaya göre, ”2020 seçimi kişiler, partiler ve hatta siyasetle ilgili değil, Amerika’daki egemen dünya görüşünü belirlemeye yönelik bir seçim.”

Barna, “3 Kasım’a gelindiğinde, hangi dünya görüşünün Amerikalıların kalbini kazandığını bileceğiz ve ardından ulusun değerlerinin, yaşam tarzlarının ve yakın gelecek için kamu politikasının temelini belirleyeceğiz” dedi.

Len Munsil

Arizona Hristiyan Üniversitesi Başkanı Len Munsil, bu düşünceyi yineledi: ”Bu çalışma, dünya görüşleri savaşının ortasında olduğumuza dair daha fazla kanıt sağlıyor. Ulusumuzun insanlık tarihinde eşi görülmemiş barış, refah ve adalet düzeylerine ulaşmasını sağlayan Kutsal Kitap dünya görüşü, masum yaşamı değersizleştiren, dini ve ekonomik özgürlüğü tehdit eden bir ideolojinin saldırısı altındadır” dedi.

En son CRC analizi, “kaç yetişkinin Kutsal Kitap dünya görüşüne sahip olduğunu tahmin eden” yıllık bir araştırmanın dokuzuncu bölümü olarak 19 Ağustos 2020’de yayınlandı. (CHL)

Bulduğu Kutsal Kitap Aracılığıyla İman Etti

Oklahomalı pastör, 15 yıl önce kaybettiği Kutsal Kitap aracılığıyla bir kişinin İsa Mesih'e iman ettiğini söyledi.Tulsa merkezli...

İki Ülke Güçlerini Birleştirdi

Amerika'nın Sesi'nden (VOA) yayınlanan bir rapora göre, Fransa ve İsveç, eski IŞİD üyelerinin Irak'ta Hristiyanlara karşı işledikleri...

Hristiyanlar Sürgünle Karşı Karşıya

İran'da kilise üyesi oldukları için bir yıllık hapis cezalarının ardından 20 Ocak'ta serbest bırakılan iki Hristiyan, şimdiyse...

İncil Çalışması Sırasında Öldürüldü

Polis, 26 yaşındaki Alabama'lı bir kadını, bir kilisenin İncil çalışmasına katıldığı sırada, kaza kurşunuyla bir papazın karısını...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi