SAT7TURK HABER -
$ DOLAR → Alış: 4,80 / Satış: 4,82
€ EURO → Alış: 5,59 / Satış: 5,61

TADIN VE GÖRÜN _ 2

Mustafa Mızrak
Mustafa Mızrak
  • 11.01.2018

Sakin olun imanla dua edin. Sakin olmak Her Şeye Gücü Yeten Tanrı’nın huzurunda her ne yaşıyorsanız, canınızı ne sıkıyorsa O’na anlatmak demektir, sonra O’nun önünde sessizce beklemek, sesini dinlemek ve Sözü hakkında derin düşünmek demektir.

Sakin olmak demek düşüncelerimizi Rabbin istediği şekilde yönlendirmek ve O’na güvenmek demektir. İşte bu yüzden O’nun Sözü’nü ilk sırada tutmak çok önemlidir çünkü biz O’nun Sözü’nü bilip de kendimize yaşam rehberi yaptığımızda O’nu daha da iyi tanırız, O’nu daha da çok tanıdığımızda, O’na daha da çok güveniriz. O’na güvendiğimizde, yüreğimiz ve düşüncelerimiz O’nun önünde sakin kalır ve O yaşamınızın bütün günlerinde her ne yaşarsak yaşayalım bize esenlik verir.

Zor zamanlardan geçerken, seni boğmak isteyen bir ağırlığı üzerinde hissedebilirsin. “Bitti. Tamam, buraya kadarmış” diye düşünebilirsin-ki ben çok düşündüm bunları-. Ama henüz hiçbir şey bitmedi! O olumsuz düşünceleri aklından çıkar. Ve asla geri gelmesine izin verme. Bizler bazen sevincimizi kaybetmiş ve cesaretimiz kırılmış hissedebiliriz. Ama Tanrı bizi yaşama katlanmamız için yaratmadı, O biz yaşamdan zevk alalım diye bizi yarattı.

Sıkıntılar seni bize yük olmaya kalktığında, Davut’un yaptığını yapalım. Güvelim ve umudun Rab’de olduğuna iman edelim. O seni güçlendirecek, karşılaşabileceğin her engeli aşabilmen için gücünü tazeleyecek. Her ne olursa olsun O’na şükrettiğinde ve O’nu övdüğünde seni sevinçle dolduracak! Rabbin gücü ve sevinci “O neredeyse” bulunur. Ve sen “O’nun nerede” olduğunu biliyor musun? O sende! O’nun Kutsal Ruh’u sende konut kurdu ve seninle birlikte yaşıyor.

Yaratılışta Tanrının bizi kendi benzerliğinde var ettiğini asla unutma.

Bunun anlamı, Tanrı’nın her zaman seninle birlikte olduğu ve sana her zaman sevinç vermek istiyor olduğudur. Kendini tükenmiş ya da bunalmış hissettiğinde, Hatırla bunu.

Sevgi ve sevinçle Rabbim sevince ihtiyacım var diyerek dua et…Sıkıntılardan bunaldım. Lütfen iyi şeyler olmasını sağla. Yine de ne olursa olsun, ben sana güvenmeye devam edeceğim’ de.

Sağlığımız ve işlerimiz yolunda gitmediğinde bakmamız gereken yer Tanrı’nın iyiliği olmalıdır. O’na baktığımızda, bizim için olan iyiliğini ve yardımını göreceğiz. Bu sefer doğru yere bakmış olacağız. Şu ilahi hep aklımdadır ve her an söylerim. TADIN VE GÖRÜN RAB NE İYİDİR.NE MUTLUDUR ONA SIĞINAN ADAMA! Bu tatla yaşamaya devam ettiğimizde bu tat bizim için bir alışkanlık haline gelecek ve hiçbir zaman bunu yapmaktan pişman olmayacağız. Tanrı da her durumda iyilik için etkin olduğunu bize gösterecek.

Sevgiyle kalın. Ve her şeyden önce birbirinizi candan sevin. Çünkü sevgi birçok kötülüğü örter.

Mustafa Mızrak

Gazeteci / Yazar

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ