SAT7TURK HABER -
$ DOLAR → Alış: 4,80 / Satış: 4,82
€ EURO → Alış: 5,59 / Satış: 5,61

TADIN VE GÖRÜN _1

Mustafa Mızrak
Mustafa Mızrak
  • 04.01.2018

Karanlık ya da umutsuz görünen bir durumla karşılaşırsan bu durumun ne kadar zor göründüğünün hiçbir önemi yoktur. Her neyle karşı karşıya olursan ol, hangi denenmeden geçiyor olursan ol, Tanrı etrafındaki şeyleri iyiliğine dönüştürebilecek güçtedir. Olumsuz durumları tersine çevirebilir. O kendin için yapamayacağın şeyleri senin için yapar. O yaşamının her detayıyla ilgilenir. Unutma, O her zaman senin iyiliğini ister.

Asla sevincini kaybetme. Tanrı sonunda seni sevinciyle dolduracak. Tanrı, mutlu olmamızı, sevinçli ve neşeli olmamızı istiyor. Yaşamın tadını ne olursa olsun çıkartmamızı istiyor. Onun bize veriyor olduğu sevinç armağanını almayı seçelim. O’na bize veriyor olduğu başka bir güzel gün için şükredelim. Yüreğimizi O’nda tutalım. Unutmayalım, Rab bizim tek gerçek sevinç kaynağımızdır.

Zor zamanlardan geçiyor olabilirsiniz ama olumsuz düşüncelere ve davranışlara dalarsanız bu sadece içinde bulunduğunuz durumu daha çekilmez hale getirecektir ve size hiçbir yararı olmayacaktır. Yanlış yere bakarsanız doğruyu göremezsiniz ve çözüme de sahip olamazsınız.

Şimdiye kadar olaylar karşısında kendi düşüncelerinize ve duygularınıza göre davranmış olabiliriz. Bunların pek de yararını görmediğimizi itiraf edelim. Hayatınızda yeni bir gün olmasını sevgiye isteyin Tanrı’dan…Çünkü bugünden sonra daha olumlu, daha doğru bir düşünce yapısına sahip olacaksınız. Çünkü Tanrı artık sizin daha da değişmenizi ve O’nun istediği gibi bir kişi istiyor. Birçok insan gelecekte neler olacağını merak ediyor. Gelecek onlar için bir karanlık gibi. Baktıkları zaman hiçbir şey göremezler…İnanlılar olarak bizse büyük bir ayrıcalığa sahibiz. Çünkü Rab bizi aydınlattı. Tanrı gelecek hakkında bize birçok bilgiyi açıkladı.

Ölümden diriliş olmasaydı, bu dünyada nasıl yaşadığımızın çok da önemi olmazdı sanırım.

Rab kelamında “İşte size bir sır açıklıyorum. Hepimiz ölmeyeceğiz; son borazan çalınınca hepimiz bir anda, göz açıp kapayana dek değiştirileceğiz. Evet, borazan çalınacak, ölüler çürümez olarak dirilecek ve biz de değiştirileceğiz.”

Tanrının önünde her şey bir düzen içindedir. Her şey planlanmıştır ve sırası gelince yerine gelecektir.

Sevgiyle kalın. Ve her şeyden önce birbirinizi candan sevin. Çünkü sevgi birçok kötülüğü örter.

Mustafa Mızrak

Gazeteci / Yazar

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ