fbpx
20 Temmuz 2024 Cumartesi

Tanrı Sözü’ne Güvenen Aile, Yeni Hayatlarına Uyum Sağladı

Matta 10:29-31 ayetlerinde Tanrı’nın çocuklarına her zaman bakacağını vaat ettiği söze güvenen Dan ve Whitney Belprez çifti, İki Serçe Çiftliği’ni kurarak ailelerini büyüttü. 

Normal bir çocukluk geçiren Dan, annesinin yaşamından ve inancından etkilendiğini söyledi. Eşine ve çocuklarına nasıl bakabileceğini düşünen Dan, ‘‘Annem Katolik okullarında hizmet ediyordu. Ailesine her zaman önem verdi. Ben de ilk başta eğitim hayatıma devam etmek için üniversiteye gittim’’ dedi.

Dan gibi Whitney’in de çiftçilik deneyimi yoktu. Ancak doğaya aşıktı ve veteriner olmak istiyordu. Whitney, Dan’in besin kaynakları ve yaratılışla ilgilenmesi üzerine kendisinin de bu konuda küçük adımlar atmaya başladığını söyledi. Whitney, ‘‘Öncelikle küçük bir çiftlikte staj yaptım. Dan orada meyve bahçesinde çalışıyordu. Organik gıdaya ilgi duymaya başladık. Ardından bu konuda araştırma yaptık’’ dedi.

Whitney’in ailesi inançlı değildi. Ancak Dan’in ailesinin tanıklığı onu da etkilemişti. Whitney, ‘‘Dan’in annesi inanç yolculuğumda beni teşvik etti. O sadece pazar günleri değil, yürüyüşe çıktığında bile inancını yaşayan biri. Onun imanı her kararı etkiler’’ dedi.

2008’de Katolik Kilisesi’ne üye olan Whitney, Dan ile evlendi. Büyük bir mandıra çiftliğinde işe başlayan Dan, ‘‘Çiftlikte üretim yöntemlerini beğenmedim. Bunu farklı bir şekilde yapabileceğimizi düşünmeye başladım’’ dedi. Yenileyici tarım üzerine çalışmaya başlayan Whitney, ‘‘Toprağın verimli olması için kompost gübresi kattık. Doğayla uyumlu bir şekilde tarım yapıyoruz’’ dedi.

Çift 10 dönümlük arazi kiralayarak çiftçiliğe ilk adımını attı. Ardından 12 dönümlük bir çiftlik satın alarak yeni işlerini kurdular. 2017 yılında ise 40 dönümlük bir çiftliğe taşındılar. İnancına bağlılıkları ve işlerindeki gayreti duyulmaya başlamıştı. Ertesi yıl 80 dönümlük çiftlik satın aldılar.

Dan, ‘‘Çiftçilik, başlangıçta yaşamımıza imanı ve aileyi entegre etmenin bir yoluydu. Şimdi dört çocuğumuz ile birlikte Tanrı’ya şükrediyoruz. Her kararımızda, ailemizin ve toprağın iyiliğini düşünüyoruz. Bu topraklarda daha fazlasını yapabilirdik. Ancak çocuklarımız henüz küçük. Onların da keyif almasını ve bu hayattan sıkılmamasını istiyoruz. İlerde çiftçilik yaparlar mı bilmiyorum, ancak yiyeceklerin nereden geldiğini bilmelerini istiyorum. Ayrıca sıkı çalışmanın önemini bileceklerdir’’ dedi.

(Kaynak: Catholic News Agency)

Hristiyan Ailelerin Köye Girmesi Yasaklandı

Hindistan'ın Odisha eyaletinde Hristiyanlığı kabul eden yedi Hristiyan aile, köyden uzaklaştırıldı. Bölgedeki kabile tarafından uzaklaştırılan aileler, muson...

Malezyalı Hükümet Yetkilisi, Tanrı Sözü’nü Duyurmakla Suçlandı

Malezya Gençlik ve Spor Bakanı Hannah Yeoh, Müjde'yi (Tanrı Sözü) duyurmakla ve ülkede Hristiyanlığı yaymakla suçlandı. İddialar,...

Çin, Hristiyanlara Yönelik Daha Sert Kısıtlamalar Getirebilir

Çinli yetkililer, Haziran ayında Hristiyanlara yeni kısıtlamaların getirilmesi gerektiğini tartıştı.  Çin Komünist Partisi (ÇKP), ülkedeki yeraltı kilisesine giderek...

Terör Saldırılarında Onlarca Kilise Kapandı

Nijerya'nın orta kesiminde yer alan Plateau eyaletinde terör saldırıları nedeniyle 70 kilise kapatıldı. Christ in Nations Kilisesi’nden (COCIN)...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi