1 Aralık 2023 Cuma

Tanrı Sözü’nü Paylaşan Hristiyan Kayboldu

Mali polisi, başkent Bamako’da radikal gruplar tarafından kaçırıldığı iddia edilen Alman Hristiyan ile ilgili soruşturma başlattı. 

‘Beyaz Babalar’ olarak bilinen Afrika Müjdeciler Derneği’nden 65 yaşındaki Peder Hans-Joachim Lohre, başka bir şehirde ibadet hizmetine katılmaya hazırlanırken ortadan kayboldu. Pederin ortadan kaybolması Afrika Müjdeciler Derneği tarafından doğrulandı.

Peder Hans-Joachim, yaklaşık 30 yıldır Mali’de yaşıyor. Bamako’da ilahiyat dersleri veren peder, aynı zamanda Hamdallaye İnanç ve Karşılaşma Merkezi’nin başkanı olarak görev yapıyor. 

Güvenlik güçleri pederin aracını buldu. Ardından pederin kırılan haçının takılı olduğu zincir bulundu. Kaçırılma olayını kimse üstlenmedi, ancak pederin El Kaide ve IŞİD gibi radikal gruplar tarafından kaçırıldığı düşünülüyor. 

Peder Hans-Joachi’nin ortadan kaybolması, radikal grupların başkent Bamako’da ilk kez bir yabancıyı kaçırmasına işaret ediyor. Müjdecinin kimliği, ülkedeki aşırılık yanlısı grupların tepkisini çekmiş olabilir. Almanya, Birleşmiş Milletler Mali Çok Boyutlu Entegre İstikrar Misyonu’nda (MINUSMA) kendi ordusuna sahip olan birkaç Avrupa ülkesinden biridir. 

Geçen yıl Ekim ayında Kolombiyalı rahibe Gloria Cecilia Narváez, radikal gruplar tarafından dört yıldan fazla bir süre rehin tutulduktan sonra serbest bırakıldı. (Vatican News)

Noel Ağacı Aziz Petrus Meydanı’nda

Vatikan Aziz Petrus Meydanı’na 28 metre boyundaki ladin, İtalya'nın Piedmont bölgesindeki Macra bölgesinden geliyor. Bu yılki ağacın...

Hristiyan Mültecilere Temiz İçme Suyu Sağlandı

Çad'daki bir kampta yaşayan dört yüz Kamerunlu Hristiyan mülteciye Barnabas tarafından temiz içme suyu sağlandı. Kuyulardan su...

Bu Yıl Milyonlarca Çocuk Açlık İçinde Doğacak

En az 17,6 milyon çocukNTV'de yer alan habere göre, İngiltere merkezli sivil toplum kuruluşu Save The Children'ın...

Papa Françesko, COP28 Zirvesi’ne Sağlık Sorunları Nedeniyle Katılamayacak

Vatikan tarafından yapılan açıklamada, Papa Françesko'nun akciğer iltihabı nedeniyle Dubai'de düzenlenecek olan Birleşmiş Milletler İklim Konferansı'na (COP28)...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi