7 Mayıs 2021 Cuma

Tayland Kilisesi, 1400’den Fazla Kişinin Vaftizini Kutladı

Küresel salgının başlangıcında Tayland için kasvetli tahminlerde bulunulmasına rağmen, Güneydoğu Asya ülkesindeki Evanjelik Kilise heyecan verici bir büyüme yaşadı.

Christianity Today’e göre, Free in Jesus Christ Kilisesi Derneği (FJCCA) üyeleri, tek bir günde 1435 kişinin vaftiz edilmesini kutladı. Geçen sene ise 520 kişi vaftiz edilmişti.

Reach a Village Hizmeti’nden Bob Craft, ‘Müjdenin bu önemli zamanda yayılmasına izin verenin Tanrı’nın merhametli eli olduğuna inanıyoruz’’ dedi.

Koronavirüs salgını Tayland’ı vurduğunda bazı uzmanlar iyileşmenin zor ve yavaş olacağını düşünüyordu. Bununla birlikte, Eylül ayının başında Taylandlı yetkililer yeni bir COVID-19 vakasının görülmediği 100. günü kutladı.

FJCCA, müjdenin yayılması için, birebir konuşmalara, ev toplantılarına ve yüz yüze tanıklıklara odaklandı. Rekor kıran vaftiz töreni için beş ildeki 200 köyden gelen Hristiyanlar FJCCA’nın merkezi olan Chan Daen’e gitti. Yirmi hizmetkâr tarafından gerçekleştirilen vaftiz töreni iki saat sürdü. Bu yeni imanlıların çoğu daha önce İsa Mesih’i duymamıştı. Budistlerin çoğunlukta olduğu ülkenin 75 binden fazla köyünde kilise bulunmuyor.

Kilise Facebook sayfası üzerinden, ‘Tek bir yürekte birleşen tüm kardeşlere teşekkür ediyoruz. İsa Mesih’e hizmet edin ve bu işin devam etmesine izin verin’’ mesajını yayınladı.

Tayland, koronavirüsü karantina yoluyla hızlı bir şekilde kontrol altına almış olsa da, mali sıkıntılarla mücadele ediyor. Monarşiye meydan okuyan ve reform çağrısında bulunan protestolar ülke çapında yayıldı.

Uyanış hareketiyle cesaretlenen FJCCA ise, şu anda 700 ev kilisesine ve binlerce üyeye sahip. (CHL)

Öğrencilerin Dörtte Birinden Fazlası Kiliseye Gitmiyor

Yeni bir anket, lise ve üniversite öğrencilerinin yaklaşık yüzde 30'unun, koronavirüs salgını öncesinde de kilise hizmetlerine katılmadığını...

Organlarını Kaybeden Adam, Hristiyan Parçaya İlham Oldu

Hristiyan müzik grubu MercyMe, Perşembe günü ulusal bir ABC televizyon seyircisine yeni hit şarkıları ''Say I Won't''un...

Kilise Topluluklarındaki Ailelere, Kardeş Evlat Edinme Çağrısı

Yeni rakamlar, İngiltere'de evlat edinilmeyi bekleyen 2 bin çocuğun yaklaşık yarısının iki veya daha fazla kardeşi olduğunu...

Kilise Liderlerinden Aşı Pasaportlarına Karşı Mektup

İngiltere'de 1000'e yakın kilise lideri, aşı pasaportlarının uygulanmasına karşı çıkan açık bir mektup derledi.İngiltere Başbakanı Boris Johnson...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi