21 Nisan 2021 Çarşamba

Teksas’taki Okyanus Akvaryumundan Çalınan Köpekbalığı Bulundu

Teksas Polisi, uzun çalışmaların ardından San Antonio okyanus akvaryumundan çalınan köpekbalığının yerini tespit edip, akvaryuma iade etti.

Kolluk kuvvetlerinden alınan bilgilere göre, yaklaşık yarım metrelik bir California boğa köpekbalığı, 28 Temmuz Cumartesi günü açık akvaryumda ortadan kayboldu.

Olay yeri araştırma çalışmaları esnasında balığı kaçıranların iki erkek, bir kadın olduğu ortaya çıktı. Hırsızlardan biri köpekbalığını kuyruğundan tutarken diğerleri balığın üzerine ıslak bir havlu örtüp su dolu kovaya yerleştirdi. Ardından balığı bebek arabasına koyan hırsızlar ortadan kayboldu.

San Antonio okyanus akvaryumundan çıkarken güvenlik  görevlilerinin dikkatini çekmek istemeyen hırsızlar bebek arabasında çocuk var gibi davranmaya devam ettiler. Güvenliklerden biri hırsızların bebek arabasını kontrol etmek istediğinde ise “Erkek çocuğumuz çok hasta uzaklaşabilir misiniz!” dediler.

Polis ekipleri gruptan birinin izini sürmeyi başarması sonucu, sorguya çekilen hırsız suçunu itiraf etti, böylece diğer hırsızların da izi bulundu.

Köpekbalığı canlı bulunarak yasal sahiplerine iade edilmesine rağmen, akvaryum çalışanları balığın kovada ve temiz olmayan şartlarda saklanması yüzünden sağlığından endişe duymaya devam ediyorlar.

Pakistan’da Hristiyan Hemşirelere Saldırı

Pencap eyaletinin Faysalabat şehrinde iki Pakistanlı Hristiyan hemşire, dine hakaret suçlamasıyla tutuklandı.CLAAS-UK'ye göre, hemşire Maryam Lal ve...

Zirve Yayınevi Katliamı’nın Kurbanları Çevrimiçi Anıldı

Malatya'da 18 Nisan 2007'de, şehit edilen Tilmann Ekkehart Geske, Necati Aydın ve Uğur Yüksel, 18 Nisan Pazar...

Sırbistan’da Öğrenciler, Din Bilgisi ve Yurttaşlık Bilgisi Arasında Seçim Yapmak Zorunda

Sırbistan'da din öğretmenleri için hala çözülmemiş, kendine özgü bir rejim var. Okulla olan sözleşmeleri sadece bir yıl...

Uzmanlar Yanıtladı: Uzaktan Eğitim, Yüz Yüze Eğitimin Yerini Alır mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, milyonlarca öğrenci ve velinin merakla beklediği kararı açıkladı. Okul öncesi, 8 ve 12'nci...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi