2 Mart 2021 Salı

Teröristin Üçüncü Kattan Attığı Çocuk Mucizevi Bir Şekilde Hayatta Kaldı

Annesi ve arkadaşlarıyla birlikte alışveriş merkezinde dolaşırken terör grubu üyesi Emmanuel Aranda tarafından korkuluklarından aşağıya attılan Landen Hoffman isimli küçük çocuk kolunda ve bacaklarında kemik kırılmaları haricinde ciddi bir kafa travması yaşadı. Gerekli tedaviyi gördükten sonra yoğun bakım ünitesinden taburcu edildi.

Landen’ın ailesi yardım platformu olan GoFundMe üzerinden çocuklarının son durumu ile ilgili bir mesaj yayınlandı:

“Tanrı iyidir, ona minnettarız. Oğlumuzun artık yoğun bakımdan çıktığını ve başka bir hastaneye nakledildiğini duyurmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Tedavisine devam etmesi ve iyileşmesinin bir sonraki aşamalarına odaklanması için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Şimdi zorlu bir süreç onu bekliyor. Küçük oğlumuz birçok şey atlattı ama hala güçlü kalmaya devam ediyor. Her birinizin duası ve iyiliğine minnettar olmaya devam edeceğiz. Teşekkürler.” 

Landen Hoffman

Landen’ın tedavisi için 1.046.570 dolar bağış toplandı. GoFundMe kampanyasından elde edilen gelir, tedavi ve rehabilitasyon maliyetlerini karşılamaya yardımcı olacak.

Hoffman ailesi Facebook üzerinden Landen’ın son durumu hakkında: “Oğlumuzun hayatta kalabilmesi büyük bir mucize. Her gün bunun için İsa’ya teşekkür ediyoruz, ayrıca güzel oğlumuzun iyileşene kadar çok zorlu bir yoldan geçtiğini belirtmek isteriz” açıklamasında bulundu.

Terör gurubu üyesi Emmanuel Aranda, polis ekiplerine verdiği ifadede alışveriş merkezine yetişkin birini öldürmek üzere geldiğini anlattı.

Washington Post, Aranda’nın 19 yıl hapis cezasına çarptırıldığını açıkladı. Lunden ailesi duruşmaya gelmediler fakat Aranda’yı affedeceklerini ve onun için dua etmeye devam edeceklerini söylediler.

Hoffman ailesi son olarak: “Landen’ın iyileşmesi için uzun ve zorlu bir süreçten geçmesi gerekecek. Ancak Tanrı’nın ona yardım edeceğine eminiz” diyerek, duygularını dile getirdiler. (CNL.News, msn.com/OD)

Hindu Ayinlerine Katılma Zorunluluğu Getirilen Hristiyanlar Endişeli

Ülkenin batı kesimindeki Dadra ve Nagar Haveli toprakları ile Daman ve Diu bölgesindeki tüm okullarda baharın gelişine...

Normalleşme Kararları Açıklandı

Son dakika haberine göre, tüm Türkiye’de gözler, bugünkü ‘yerinde karar’ döneminin ilk kabine toplantısına çevrildi. Cumhurbaşkanı Recep...

İskenderun’da ‘Haç Yolu’ İbadeti

İsa Mesih’in dirilişinin kutlandığı ‘Paskalya (Diriliş) Bayramı’ öncesinde, Mesih’in çarmıha gerilerek Kudüs’teki Golgotha Kayası'ndaki ölümünün anıldığı ‘Kutsal...

Koronavirüs Nedeniyle Hayatını Kaybedenlerin Anısına Çan Çalındı

ABD Washington Ulusal Katedrali, COVID-19 nedeniyle hayatını kaybeden yaklaşık 500bin Amerikalının anısına 12 tonluk çanı 500 kez...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi