1 Mart 2021 Pazartesi

Toronto’daki Silahlı Saldırıyı IŞİD Üstlendi

Kanada’nın Toronto kentinde meydana gelen silahlı saldırıyı IŞİD üstlendi. Terör örgütünün yayın organı AMAQ üzerinden yapılan açıklamada, “Saldırganın IŞİD’in bir askeri olduğu” iddia edildi.

Saldırının “koalison ülkelerinin vatandaşlarına karşı” gerçekleştirildiği belirtildi. Terör örgütü saldırıya dair bir kanıt veya başka bir detay açıklamadı.

Toronto’da Silahlı Saldırı: 2 Ölü, 13 Yaralı

Kanada’nın Toronto kentindeki silahlı saldırıda, saldırgan dahil 2 kişi öldü, 13 kişi de yaralandı.

Toronto’daki silahlı saldırı Danforth ve Logan caddelerinin bulunduğu ve Yunan mahallesi olarak bilinen bölgede yaşandığı belirtilirken polisin verdiği bilgiye göre saldırıda saldırgan dahil 2 kişi öldü, biri çocuk 13 kişi de açılan ateşte vuruldu.

Toronto polis şefi Mark Saunders vurulan bir kadının öldüğünü ayrıca yaralı bir kız çocuğunun durumunun ağır olduğunu söyledi. Bazı yaralıların olay yerinde tedavi edildiği bazılarınınsa yakındaki hastanelere kaldırıldığı açıklandı.

Saldırganla polis arasında çatışma yaşandığı da belirtildi. Saunders saldırganın çatışmada öldürüldüğünü söyledi.

Polis sözcüsü Mark Pugash olayın bir terör saldırısı olup olmadığını söylemek için henüz erken olduğunu açıklarken Toronto polis şefi Saunders, terör ihtimallerin arasında olduğunu ifade etti.

Görgü tanıkları siyah kıyafetler giymiş  beyaz bir erkeğin silahla ateş açtığını söyledi. Bazı görgü tanıkları en az 20 el ateş edildiğini belirtti. CBC News’a konuşan görgü tanığı Jody Steinhauer olay sırasında ailesiyle birlikte bir restoranda olduğunu ve 10-15 kez maytap sesine benzer bir ses duyduğunu söyledi. Görgü tanığı kendilerine restoranın arka tarafına koşmalarının söylendiğini belirterek “İnsanların ön tarafta çığlık attıklarını duyduk” dedi.

SAT-7 TÜRK’s Visit to Armenians of Turkey Patriarch Sahak II

On February 26, Friday, SAT-7 TURK Executive Director Melih Ekener, Program Manager Cüneyt Arikan, Social Media Manager...

Ortodoks Kilisesi Cemaati, İbadeti Dışarıda Gerçekleştirmek Zorunda Kaldı

Kiliselerinden mahrum kalan Delovoye köyündeki (Zakarpatska Oblast, Ukrayna) Ukrayna Ortodoks Kilisesi cemaatini, soğuk hava koşulları engelleyemedi.15 Şubat...

Ukrayna’daki Kiliseye Saldırı Düzenlendi

Ukrayna'nın Chernigov bölgesindeki Parafiivka yerleşim yerindeki vandallar, Ukrayna Ortodoks Kilisesi'nin Aziz Nikolaos cemaatinin kilise binasına zarar verdiler....

Sosyal Medya Fenomeni, Rubik Küpleriyle Başepiskoposun Portresini Yaptı

Romanya’nın Yetenekli Finalisti ve 'Bay Yapboz'' olarak bilinen sosyal medya fenomeni, genç sanatçı Cristian Leana, Tomis'in Başepiskoposu...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi