2 Aralık 2021 Perşembe

Türkiye Ermenileri Ruhani Kurul Başkanı Hatay Vakıflıköyü’ne Ziyarette Bulundu

Ruhani Kurul başkanı Başrahip Tatul Anuşyan, Vakıflıköy’ü ziyaret etti ve Pazar günü Kutsal Sunu ayinine riyaset etti. 

31 Temmuz – 03 Ağustos tarihlerinde Vakıflıköy’e özel bir ziyarette bulunan Türkiye Ermenileri Patrikliği Ruhani Kurul Başkanı Başrahip Tatul Anuşyan, köy halkı ve kilisenin din görevlisi Peder Avedis Tabaşyan tarafından coşkuyla ve sevgiyle karşılandı. 

16 Ağustos Pazar günü gerçekleşecek Surp Asvadzadzin (Meryem Ana) Yortusu ile ilgili hazırlıklar hakkında bilgi alan Başrahip Anuşyan, köyde açılışı yapılacak Vakıflıköy Müzesi’ni de gezip hakkında bilgiler aldı ve beğenilerini sundu.

02 Ağustos Pazar günü, Vakıflıköy Meryem Ana (Surp Asdvadzadzin) Kilisesi’ndeki Kutsal Sunu ayinini, İskenderun Karasun Manuk ve Vakıflıköy Kilisesi Pederi Avedis Tabaşyan sundu. Ayine Ruhani Kurul Başkanı Başrahip Tatul Anuşyan riyaset etti ve vaaz verdi. Köy halkının ilgi gösterdiği törende, ilahileri köy halkından oluşan kıdemli okuyucular ve okuyucular sundu. 

Tören sonunda, Başrahip Tatul Anuşyan’a yöresel lezzetlerden oluşan bir sofra sunuldu. Yemek boyunca, din görevlisi, okuyucular ve köy halkıyla hoş sohbetler de eden Başrahip Anuşyan, ziyaretinden çok memnun bir şekilde dinlenmeye çekildi. 

Bu arada Türkiye Ermenileri Patrikliği Facebook sayfasından Kutsal Sunu Ayini ve Kadasetli Sahak II’nin vaazlarının yayınlarına devam edildi. 

02 Ağustos Pazar günkü yayında Kutsal Sunu ayinini Kıdemli Peder Krikor Damatyan gerçekleştirirken, Patriklik makamına bağlı bazı Rahipler, Pederler, Diyakonlar ve  okuyucular da hazır bulundular.  

Türkiye Ermenileri Patriği Kadasetli Sahak II, Ermenice ve Türkçe olmak üzere iki vaaz verdi. Matta 19. Bölümü okuyarak başladığı vaazlarında, evlilik ve boşanma konusu üzerine konuştu.

Papa Françesko, Kıbrıs Ziyareti’ne Başlıyor

Katolik Kilisesi lideri ve Vatikan devlet başkanı Papa Françesko’nun, 2-6 Aralık tarihlerinde gerçekleştireceği Kıbrıs Rum Kesimi ve...

Omicron Varyantı Dünyada Baskın Hale Geliyor

Güney Afrika’daki sağlık yetkilileri, Omicron varyantının ülkedeki Covid-19 vakalarında "endişe verici" bir artışa neden olduğunu ve vaka...

Ünlü Oyuncu, Tüm Başarısının İnancına Bağlı Olduğunu Söyledi

‘Kral Richard: Yükselen Şampiyonlar’ ile sinemalara geri dönen ünlü aktör Will Smith, vaiz ve yapımcı DeVon Franklin...

Amerikalıların Yüzde 58’i Kutsal Kitap’ta Tanımlandığı Şekliyle Tanrı’ya İman Ediyor

Pew Araştırma Merkezi tarafından 20-26 Eylül tarihlerinde 6.485 ABD'li yetişkin arasında yapılan araştırmaya göre, Amerikalıların çoğu, Kutsal...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi