2 Aralık 2021 Perşembe

Tutuklanan Pastör, Müjde’yi Polislerle Paylaştı

Kanadalı pastör ,COVID-19 sağlık kısıtlamalarını ihlal ederek ibadet hizmeti düzenlediği gerekçesiyle tutuklandı. Bir ay içinde iki pastör, yıl boyunca ise üç pastör ibadet hizmeti düzenlediği gerekçesiyle polisler tarafından gözaltına alındı.

Kilise hizmetlerini en fazla 15 kişiyle sınırlayan sağlık kısıtlamalarını ihlal ettiği için tutuklanan Alberta, Calgary’deki Fairview Baptist Kilisesi pastörü Tim Stephens, polis aracına bindirilmeden önce eşi ve çocuklarına sarıldı. 

Stephens, COVID-19’un ciddi bir sağlık sorunu olduğunu kabul etti, ancak mental sağlık ve intihar sorunlarına dikkat çekerek tedavi yönteminin hastalıktan daha kötü olmaması gerektiğini savundu. Pastör, ‘‘Kilisenin 15 kişiyle sınırlandırılması kilisenin toplanmasını kısıtlıyor. Bu durum Tanrı’nın iradesine ve ibadet etmek isteyenlerin vicdanına aykırı’’ dedi.

Rebel News’den Adam Soos, Pazar günkü videoda Stephens’ın geçen hafta tutuklanan pastör Artur Pawlowski’ye benzemediğini söyleyerek, ‘‘Stephens, ibadet sırasında cemaatine liderlik eden sessiz ve içine kapanık bir adam’’ dedi.

Kilise, Kanada’daki Evanjelik Baptist Kiliseler Birliği’ne (Fellowship of Evangelical Baptist Churches) bağlı. 

Calgary polisi, ‘‘Pastör uyarıları kabul etti, ancak sosyal mesafe, maske ve kapasite sınırlaması kurallarını göz ardı ederek hizmetine devam etmeyi seçti’’ dedi. 

Stephens’ın eşi Raquel Pazar günü Twitter üzerinden yayınladığı mesajda çocuklarının çok üzgün olduğunu söyleyerek, ‘‘Eşim her zamanki gibi sakin ve Tanrı’nın adı uğruna bu muameleye maruz kaldığı için seviniyor. Müjde’yi kendini tutuklayan polislerle paylaşabildi. Kendi özgürlüğü ve kilisenin özgürlüğü için dua etmenizi istedi’’ dedi.

Raquel Stephens, eşinin çocuklar için yazdığı bir mektubu yayınladı. Pastör, mektubunda, ‘‘Kilise olarak toplanmamız ve hayatlarımızı Mesih’te özgürce yaşamamız gerektiğine inandığım için tutuklandım’’ ifadelerinde bulundu.(CHL) 

Papa Françesko, Kıbrıs Ziyareti’ne Başlıyor

Katolik Kilisesi lideri ve Vatikan devlet başkanı Papa Françesko’nun, 2-6 Aralık tarihlerinde gerçekleştireceği Kıbrıs Rum Kesimi ve...

Omicron Varyantı Dünyada Baskın Hale Geliyor

Güney Afrika’daki sağlık yetkilileri, Omicron varyantının ülkedeki Covid-19 vakalarında "endişe verici" bir artışa neden olduğunu ve vaka...

Ünlü Oyuncu, Tüm Başarısının İnancına Bağlı Olduğunu Söyledi

‘Kral Richard: Yükselen Şampiyonlar’ ile sinemalara geri dönen ünlü aktör Will Smith, vaiz ve yapımcı DeVon Franklin...

Amerikalıların Yüzde 58’i Kutsal Kitap’ta Tanımlandığı Şekliyle Tanrı’ya İman Ediyor

Pew Araştırma Merkezi tarafından 20-26 Eylül tarihlerinde 6.485 ABD'li yetişkin arasında yapılan araştırmaya göre, Amerikalıların çoğu, Kutsal...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi