2 Aralık 2021 Perşembe

Ünlü Aktör, Hristiyan Müziği Dinlemenin Zihinsel Sağlığına Yardımcı Olduğunu Söylüyor

Jurassic World, Guardians of the Galaxy ve Avengers End Game’in 42 yaşındaki yıldızı oyuncu Chris Pratt, koşarken Hristiyan müziği dinlemenin depresyon duygularının üstesinden gelmesine yardımcı olduğunu söylüyor.

Yıldız oyuncu Chris Pratt, Instagram’da 2019 yılında evlendiği Katherine Schwarzenegger ile bir fotoğrafını paylaştı ve ”Bana inanılmaz bir hayat ve muhteşem, sağlıklı bir kız verdi” notunu düştü. Pratt’in metnindeki ”sağlıklı bir kız” vurgusu sosyal medyada büyük tepkiye neden oldu, çünkü Pratt’in eski eşi Anna Faris ile birlikteliğinden doğan oğlu Jack, doğumundan bu yana birçok sağlık sorunu ile mücadele ediyor. Pratt’ın Faris’ten olan 9 yaşındaki oğlu erken doğmuş ve hayatının ilk ayını yoğun bakımda geçirmişti. Jurassic World yıldızının yorumlarından bu yana sosyal medyadaki hayranlar Faris’e destek verdi ve Pratt’ın yorumlarını “iğrenç” ve “duyarsız” olmakla eleştirdi.

Gençliğinde kararlı bir Hristiyan olan aktör, okuduğu yorumların ardından şunları söyledi: 

“Günaydın millet. Dün gece gerçekten biraz üzgün ve depresif bir şekilde yatağa gittim ve kendimi berbat hissederek uyandım ve çalışmak istemedim.

Yine de, Hristiyan müzik çalma listemi koyarsam ve ormana çıkıp koşarsam daha iyi hissedeceğimi biliyordum ama istemedim. Yine de yaptım ve Tanrım haklıydım. Harika bir histi. Ormana çıktım, kanımı pompaladım ve Tanrı orada, yanıma oturdu.

O kadar sık duygulanmıyorum, ama orada ormanda duygulandım. Ateşin içinde yanımda duran başka biri varmış gibi hissettim – şarkı bu, aslında, sanırım şarkının sözü bu.

Ama o an, beni gerçekten yakaladı. Tüm övgüler Tanrı’ya demek istiyorum gerçekten. Bugün kendinizi kötü hissediyorsanız, belki egzersiz yapın, belki biraz iyi ibadet müziği dinleyin ya da Tanrı Sözü’nü anlamaya çalışın, çünkü gerçekten bu sabah bana yardımcı oldu.”

Chris Pratt’in dinlediği şarkı, aynı zamanda ünlü oyuncunun ibadetlerine katıldığı Hillsong Kilisesi’nin grubu Hillsong United’ın “Another in the Fire” adlı şarkı olabileceği belirtiliyor. (Premier Christian)

Papa Françesko, Kıbrıs Ziyareti’ne Başlıyor

Katolik Kilisesi lideri ve Vatikan devlet başkanı Papa Françesko’nun, 2-6 Aralık tarihlerinde gerçekleştireceği Kıbrıs Rum Kesimi ve...

Omicron Varyantı Dünyada Baskın Hale Geliyor

Güney Afrika’daki sağlık yetkilileri, Omicron varyantının ülkedeki Covid-19 vakalarında "endişe verici" bir artışa neden olduğunu ve vaka...

Ünlü Oyuncu, Tüm Başarısının İnancına Bağlı Olduğunu Söyledi

‘Kral Richard: Yükselen Şampiyonlar’ ile sinemalara geri dönen ünlü aktör Will Smith, vaiz ve yapımcı DeVon Franklin...

Amerikalıların Yüzde 58’i Kutsal Kitap’ta Tanımlandığı Şekliyle Tanrı’ya İman Ediyor

Pew Araştırma Merkezi tarafından 20-26 Eylül tarihlerinde 6.485 ABD'li yetişkin arasında yapılan araştırmaya göre, Amerikalıların çoğu, Kutsal...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi