28 Eylül 2023 Perşembe

Ünlü Aktör, ‘Padre Pio’ Filminin Başrolünde

Amerikalı oyuncu Shia LaBeouf’un başrolünü oynadığı Aziz Padre Pio’nun hayatının bir dönemini anlatan yeni film, 2 Haziran’dan itibaren sinemalarda ve dijital ortamlar üzerinden izlenebilecek.

Yirminci yüzyılın en popüler Katolik azizlerinden biri olan Pietrelcinalı Aziz Pio, yaygın olarak bilinen adıyla Padre Pio, bir Kapuçin Fransisken rahibi bir rahipti. Padre Pio daha çok dua ve barış hakkındaki derin bilgeliği, stigmata’sı, mucizeler hakkındaki (bilokasyon, aynı anda iki yerde birden olma) raporları, şeytan tarafından fiziksel olarak saldırıya uğraması ve ruhani yaşamda ustalaşması ile tanınır.

Filmin prömiyeri Eylül 2022’de Venedik Film Festivali’nde gerçekleşirken Mart 2023’ün başında Mammoth Film Festivali’nde tekrar gösterildi.

Padre Pio rolünü canlandıran LaBeouf, filme hazırlanırken dört ay boyunca Fransisken rahiplerle birlikte yaşadı.

AP’nin haberine göre, film İtalya’da faşizmin yükselişiyle ilgili bir alt konu içeriyor ve 1920 yılında Peder Pio’nun yaşadığı manastırın yakınındaki San Giovanni Rotondo köyünde 14 kişinin katledilmesine odaklanıyor.

Filmin yönetmenliğini üstlenmeden önce Padre Pio hakkında bir belgesel çekmiş olan Abel Ferrara, AP’ye verdiği demeçte, azizin ruhani mücadeleleri ile San Giovanni Rotondo’da katledilen rahipler arasındaki kesişmenin filmin kapsamı açısından anlamlı olduğunu düşündüğünü söyledi.

Ferrara AP’ye yaptığı açıklamada, kariyerinin başlarında kiliseye uygun olmayan filmler üretmiş olmasına rağmen Kilise yetkililerinin ve Fransisken rahiplerinin projeyi desteklediğini söyledi.

36 yaşındaki LaBeouf, Tanrı’yı bulmadan önce agnostik olduğunu belirtmiş. Ağustos ayında Minnesota Winona-Rochester Episkoposluğu’ndan Episkopos Robert Barron ve Word on Fire ile yaptığı bir röportajda, ekranda canlandırdığı Padre Pio karakterinin kendisini Katolik inancına yönelttiğini açıkladıktan sonra manşetlere çıkmıştı. (Catholic New Agency)

Ortaköy Surp Asdvadzadzin Ermeni Kilisesi’nde, Kutsal Sunu Ayini

Türkiye Ermenileri Patriği Kadasetli Sahak II. Ortaköy Surp Asdvadzadzin Ermeni Kilisesi'nde, Surp Badarak (Kutsal Sunu) Ayini'ne riyaset...

Hristiyan Hemşire, Dine Hakaret Suçlamaları Sorununa Değindi

Pakistan'da dine hakaret suçlamasıyla karşılaşan Hristiyan hemşire, Kuzey Amerika'da yeni bir hayata başladı.32 yaşındaki Tabitha Nazir Gill’in...

Medya, Tanrı Sözü’nü Duyurma Aracı Olarak Kullanılıyor

Hindistan'da Diyakonlar Medyayı Müjdeleme Aracı Olarak Kullanmayı ÖğreniyorSt. Peter's Papalık Enstitüsü'nden kırk diyakon, Hindistan Katolik Episkoposlar Konferansı...

Araştırma: ABD’de Kiliseye Gidenler Arasında Kürtaj Yaptıranlar Var

Yeni bir araştırmaya göre, Amerika Birleşik Devletleri'nde kiliseye düzenli olarak giden her altı kişiden biri kürtaj yaptırmış,...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi