fbpx
21 Haziran 2024 Cuma

Ünlü Aktör, ‘Padre Pio’ Filminin Başrolünde

Amerikalı oyuncu Shia LaBeouf’un başrolünü oynadığı Aziz Padre Pio’nun hayatının bir dönemini anlatan yeni film, 2 Haziran’dan itibaren sinemalarda ve dijital ortamlar üzerinden izlenebilecek.

Yirminci yüzyılın en popüler Katolik azizlerinden biri olan Pietrelcinalı Aziz Pio, yaygın olarak bilinen adıyla Padre Pio, bir Kapuçin Fransisken rahibi bir rahipti. Padre Pio daha çok dua ve barış hakkındaki derin bilgeliği, stigmata’sı, mucizeler hakkındaki (bilokasyon, aynı anda iki yerde birden olma) raporları, şeytan tarafından fiziksel olarak saldırıya uğraması ve ruhani yaşamda ustalaşması ile tanınır.

Filmin prömiyeri Eylül 2022’de Venedik Film Festivali’nde gerçekleşirken Mart 2023’ün başında Mammoth Film Festivali’nde tekrar gösterildi.

Padre Pio rolünü canlandıran LaBeouf, filme hazırlanırken dört ay boyunca Fransisken rahiplerle birlikte yaşadı.

AP’nin haberine göre, film İtalya’da faşizmin yükselişiyle ilgili bir alt konu içeriyor ve 1920 yılında Peder Pio’nun yaşadığı manastırın yakınındaki San Giovanni Rotondo köyünde 14 kişinin katledilmesine odaklanıyor.

Filmin yönetmenliğini üstlenmeden önce Padre Pio hakkında bir belgesel çekmiş olan Abel Ferrara, AP’ye verdiği demeçte, azizin ruhani mücadeleleri ile San Giovanni Rotondo’da katledilen rahipler arasındaki kesişmenin filmin kapsamı açısından anlamlı olduğunu düşündüğünü söyledi.

Ferrara AP’ye yaptığı açıklamada, kariyerinin başlarında kiliseye uygun olmayan filmler üretmiş olmasına rağmen Kilise yetkililerinin ve Fransisken rahiplerinin projeyi desteklediğini söyledi.

36 yaşındaki LaBeouf, Tanrı’yı bulmadan önce agnostik olduğunu belirtmiş. Ağustos ayında Minnesota Winona-Rochester Episkoposluğu’ndan Episkopos Robert Barron ve Word on Fire ile yaptığı bir röportajda, ekranda canlandırdığı Padre Pio karakterinin kendisini Katolik inancına yönelttiğini açıkladıktan sonra manşetlere çıkmıştı. (Catholic New Agency)

Padovalı Aziz Antuan Bayramı, İstanbul’da Geniş Katılımla Kutlandı

İstanbul’un neredeyse en tanınmış Kilisesi olan Aziz Antuan Kilisesi’nde, Aziz Antuan Bayramı görkem ve coşku ile kutlandı....

Samatya Surp Kevork Kilisesi’nde Kutsal Sunu Ayini

Türkiye Ermenileri Patriği Kadasetli Sahak II., 16 Haziran 2024 Pazar günü, Samatya Surp Kevork Kilisesi'ndeki Kutsal Sunu...

Yaşam Yanlısı Gebelik Merkezleri, İhtiyaç Sahiplerine Destek Oluyor

Amerika Birleşik Devletleri'ndeki 2 bin 750 yaşam yanlısı gebelik merkezinin, 2022'de ihtiyaç sahiplerine ve ailelere yaklaşık 368...

Z Kuşağı Tanrı’yı Arıyor

Yapılan bir araştırmada, Birleşik Krallık'taki gençlerin inancına bağlı olduğu görüldü. İnancın Yaşama Etkisi Enstitüsü (IIFL) tarafından yapılan...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi