1 Mart 2024 Cuma

Ünlü Aktör, ‘Padre Pio’ Filminin Başrolünde

Amerikalı oyuncu Shia LaBeouf’un başrolünü oynadığı Aziz Padre Pio’nun hayatının bir dönemini anlatan yeni film, 2 Haziran’dan itibaren sinemalarda ve dijital ortamlar üzerinden izlenebilecek.

Yirminci yüzyılın en popüler Katolik azizlerinden biri olan Pietrelcinalı Aziz Pio, yaygın olarak bilinen adıyla Padre Pio, bir Kapuçin Fransisken rahibi bir rahipti. Padre Pio daha çok dua ve barış hakkındaki derin bilgeliği, stigmata’sı, mucizeler hakkındaki (bilokasyon, aynı anda iki yerde birden olma) raporları, şeytan tarafından fiziksel olarak saldırıya uğraması ve ruhani yaşamda ustalaşması ile tanınır.

Filmin prömiyeri Eylül 2022’de Venedik Film Festivali’nde gerçekleşirken Mart 2023’ün başında Mammoth Film Festivali’nde tekrar gösterildi.

Padre Pio rolünü canlandıran LaBeouf, filme hazırlanırken dört ay boyunca Fransisken rahiplerle birlikte yaşadı.

AP’nin haberine göre, film İtalya’da faşizmin yükselişiyle ilgili bir alt konu içeriyor ve 1920 yılında Peder Pio’nun yaşadığı manastırın yakınındaki San Giovanni Rotondo köyünde 14 kişinin katledilmesine odaklanıyor.

Filmin yönetmenliğini üstlenmeden önce Padre Pio hakkında bir belgesel çekmiş olan Abel Ferrara, AP’ye verdiği demeçte, azizin ruhani mücadeleleri ile San Giovanni Rotondo’da katledilen rahipler arasındaki kesişmenin filmin kapsamı açısından anlamlı olduğunu düşündüğünü söyledi.

Ferrara AP’ye yaptığı açıklamada, kariyerinin başlarında kiliseye uygun olmayan filmler üretmiş olmasına rağmen Kilise yetkililerinin ve Fransisken rahiplerinin projeyi desteklediğini söyledi.

36 yaşındaki LaBeouf, Tanrı’yı bulmadan önce agnostik olduğunu belirtmiş. Ağustos ayında Minnesota Winona-Rochester Episkoposluğu’ndan Episkopos Robert Barron ve Word on Fire ile yaptığı bir röportajda, ekranda canlandırdığı Padre Pio karakterinin kendisini Katolik inancına yönelttiğini açıkladıktan sonra manşetlere çıkmıştı. (Catholic New Agency)

Türkiye’deki Kadın Cinayetleri Dünya Basınında: Bir Günde 7 Kadın Öldürüldü

Türkiye'de 27 Şubat Salı günü yedi kadın öldürüldü. Cinayet haberlerinin yansıdığı İngiliz gazetesi The Guardian, kadın cinayetlerindeki...

Ermeni Apostolik Kiliselerinde ”Gündoğumu Duaları” Sürüyor

Ermeni Apostolik Kiliselerinin Büyük Oruç dönemine ait "Arevakal" (Gündoğumu) duaları sürüyor. Türkiye Ermenileri Patriği Kadasetli Sahak II,...

Papa Françesko Hastaneye Kaldırıldı

Son dönemde sağlık sorunlarıyla mücadele eden Papa Françesko'nun yeniden hastaneye kaldırıldığı bildirildi. Vatikan Devlet Başkanı ve Katolik Kilisesi'nin...

En Mutlu Çiftlerin Evli ve Kiliseye Gidenler Olduğu Görüldü

Tanınmış bir sosyoloji profesörü tarafından derlenen çalışmaya göre, evli ve düzenli olarak kiliseye katılanlar, en mutlu çiftler...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi