1 Aralık 2021 Çarşamba

Ünlü Futbolcu, Zulüm Gören Hristiyanlar İçin Bağış Etkinliği Düzenledi

İngiltere Prömiyer Lig takımlarından Chelsea’nin futbolcusu Olivier Giroud, zulüm gören kiliseler için online bağış etkinliğine katıldı. Giroud, milli takımla 100. maçında giydiği milli forma ile Chelsea’nin 2020 FA Cup finalinde giydiği formayı açık artırmaya çıkardı.

Olivier Giroud

Etkinlik French Connect London, Plus Que Sportifs ile ortaklaşa düzenlendi. Open Doors ve Holistic Sports Fransa tarafından desteklenen etkinliğin amacı, Kuzey Kamerun, Kuzeybatı Afrika bölgesi ve Mali’deki projeler için bağış toplamaktı. 

Open Doors, dünya genelinde 300 milyon Hristiyanın inançları nedeniyle zulüm gördüğünü açıkladı. Giroud, ‘‘Bu kadar çok Hristiyanın zulme maruz kalması düşünülemez. Böyle sayıları görmek inanılmaz. Bu sorun hakkında konuşmalıyız’’ dedi.

Etkinliğin organizatörlerinden Joel Thibault, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yayınladığı mesajda, ‘‘Hepinize teşekkür ederim. 2019’da düzenlenen etkinliğin miktarı büyük ölçüde aşıldı’’ dedi.

Etkinlikte 12 bin pound toplandı. Open Doors İngiltere ve İrlanda’nın inovasyon lideri Emma Worrall, ‘‘Bugün dünya çapında 300 milyondan fazla Hristiyan inançları nedeniyle zulüm görüyor. Şiddet, istismar ve cinayet kurbanı olmaktalar. İnançları nedeniyle zulüm gören Hristiyanlara desteği için Olivier Giroud’a teşekkür etmek istiyoruz’’ ifadelerinde bulundu. 

Open Doors Fransa’nın basın sorumlusu Clémence Martin, ‘‘Yılbaşından bu yana, Kamerun’un kuzey bölgesindeki Hristiyanlar, aşırılık yanlısı Boko Haram tarafından haftada üç defa saldırıya uğradı. Ekip üyelerimizin bölgede maddi ve manevi destek vermesini sağlayarak Hristiyanları cesaretlendirmeye çalışıyoruz’’ dedi. (Premierchristian)

2021’de Hristiyanlara En Çok Zulmedenler Açıklandı

Uluslararası Hristiyan Kurumu (ICC), 2021'de Hristiyanlara en çok zulüm uygulayanların Taliban, Kim Jong-un ve Nijerya olduğu olduğunu...

PSYK, Fatih Belediye Başkanı Ergün Turan’ı Ziyaret Etti

Türkiye Ermenileri Patrikliği Sosyal Yardım Komisyonu (PSYK) Başkanı Haçik Canel, Kumkapı Meryem Ana Patriklik Kilisesi Yönetim Kurulu...

Patrik Sahak II, Kardinal Kurt Koch’u Patrikhanedeki Makamında Kabul Etti

Patrik Kadasetli Sahak II. 29 Kasım 2021 Pazartesi günü, Papalık Hristiyanlararası Birlik Kurulu Başkanı Kardinal Kurt Koch’u...

Patrik Sahak II: “Hayatı Bir Yolculuk Gibi Görebilmek Bizi Özgürleştirir”

Kumkapı Patriklik Merkez Surp Asdvadzadzin Kilisesi'nde, 28 Kasım Pazar günü, Türkiye Ermenileri Patriği Kadasetli Sahak II'nin riyaset...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi