5 Aralık 2023 Salı

Uyanış Gençliği’nin 15. Sezon Açılışı

Bugüne kadar İstanbul, Hatay, Ankara, Antalya, İzmir, Bursa, Yalova ve Mardin’de 200’ün üzerinde etkinlik düzenleyen ve 2008 yılından itibaren farklı kiliselerden Hristiyan gençlerin ayda bir buluşmasını sağlayan Uyanış Gençliği, 15. sezonuna coşkuyla girdi. 

Sevinç Güvener’in tapınma zamanını yönettiği etkinlik, Tanrı’yı yücelten ilahiler ve dualarla başladı. Ardından 15 yıl boyunca Uyanış Gençliği aracılığıyla Tanrı’nın nasıl işlediğine dair kısa bir film izlenildi ve fotoğraf ve videolarla geçmişe göz atıldı. Toplantı Eylül ve Ekim aylarında doğan kardeşlere dua edilmesiyle devam etti. Tuzla Protestan Kilisesi pastörü Emre Karaali kendilerine bereketleme duası yaptı. 

Pastör Emre Karaali

Pastör Karaali, ardından Tanrı Sözü üzerinde paylaşımda bulundu. ‘‘Duaları bitince toplandıkları yer sarsıldı. Hepsi Kutsal Ruh’la doldular ve Tanrı’nın sözünü cesaretle duyurmaya devam ettiler’’ (Elçilerin İşleri 4:31) ayeti üzerine konuşan Pastör Karaali, ‘‘İlk öğrenciler gibi bizde İsa’yı tanıyoruz. Bizler de dua ediyoruz, ama Müjde’yi duyurmada onlar kadar etkin değiliz. Neden? Çünkü dualarımızın merkezinde benlik var, oysa Tanrı’nın Egemenliği olmalıdır. Cesaretle Müjde duyurmak için Tanrı’dan güç istemeli ve günlük hayatın koşuşturmasına rağmen Müjde’yi paylaşmak için fırsat kollamalıyız’’ dedi.

Pastör, ‘Türkiye İçin Dua’ zamanını yöneterek, gençlerle birlikte ülkemiz için dua etti. Toplantı Tanrı’yı yücelten ilahilerle devam etti. Ardından gençler mantı partisine katılarak birlikte paydaşlık zamanı geçirdi.

Bir sonraki İstanbul Uyanış Gençliği toplantısının ise, 5 Kasım Cumartesi Saat 16.00’da UG Salonu’nda gerçekleşeceği açıklandı.

Uyanış Gençliği toplantıları Hristiyan gençlere yönelik olup, tüm Katolik, Ortodoks ve Protestan gençlerin katılımına açıktır. (SAT-7 TÜRK/SMY)

Yenikapı Surp Tateos Partoğomeos Ermeni Kilisesi’nin Sevgi Sofrası

Yenikapı Surp Tateos Partoğomeos Ermeni Kilisesi'nin "Madağ"ı (Sevgi Sofrası), Türkiye Ermenileri Patriği Kadasetli Sahak II riyasetindeki Surp...

İzmir’de Türkiye Efkaristiya Yılı’nın Açılışı

İzmir Aziz Yuhanna Katedral Bazilikası’nda 2 Aralık Cumartesi günü saat 18.00’de "Türkiye Efkaristiya Yılı’nın Açılışı" İzmir Başepiskoposu...

Endonezya’daki Devlet Daireleri Geçici İbadethane Olarak Kullanılabilecek

Endonezya Din İşleri Bakanı Yakut Cholil Qoumas, devlet dairelerinin azınlık gruplar tarafından geçici ibadethane olarak kullanılabileceğini bildirdi....

Silahlı Militanlar Hristiyanları Hedef Alıyor

Silahlı militanlar, Nijerya'nın Zamfara eyaletindeki Mutunji topluluğundan 100'den fazla kişiyi kaçırdı. Yerel kaynaklara göre, topluluk liderlerinden bir...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi