fbpx
21 Haziran 2024 Cuma

Uyanış Gençliği’nin 15. Sezon Açılışı

Bugüne kadar İstanbul, Hatay, Ankara, Antalya, İzmir, Bursa, Yalova ve Mardin’de 200’ün üzerinde etkinlik düzenleyen ve 2008 yılından itibaren farklı kiliselerden Hristiyan gençlerin ayda bir buluşmasını sağlayan Uyanış Gençliği, 15. sezonuna coşkuyla girdi. 

Sevinç Güvener’in tapınma zamanını yönettiği etkinlik, Tanrı’yı yücelten ilahiler ve dualarla başladı. Ardından 15 yıl boyunca Uyanış Gençliği aracılığıyla Tanrı’nın nasıl işlediğine dair kısa bir film izlenildi ve fotoğraf ve videolarla geçmişe göz atıldı. Toplantı Eylül ve Ekim aylarında doğan kardeşlere dua edilmesiyle devam etti. Tuzla Protestan Kilisesi pastörü Emre Karaali kendilerine bereketleme duası yaptı. 

Pastör Emre Karaali

Pastör Karaali, ardından Tanrı Sözü üzerinde paylaşımda bulundu. ‘‘Duaları bitince toplandıkları yer sarsıldı. Hepsi Kutsal Ruh’la doldular ve Tanrı’nın sözünü cesaretle duyurmaya devam ettiler’’ (Elçilerin İşleri 4:31) ayeti üzerine konuşan Pastör Karaali, ‘‘İlk öğrenciler gibi bizde İsa’yı tanıyoruz. Bizler de dua ediyoruz, ama Müjde’yi duyurmada onlar kadar etkin değiliz. Neden? Çünkü dualarımızın merkezinde benlik var, oysa Tanrı’nın Egemenliği olmalıdır. Cesaretle Müjde duyurmak için Tanrı’dan güç istemeli ve günlük hayatın koşuşturmasına rağmen Müjde’yi paylaşmak için fırsat kollamalıyız’’ dedi.

Pastör, ‘Türkiye İçin Dua’ zamanını yöneterek, gençlerle birlikte ülkemiz için dua etti. Toplantı Tanrı’yı yücelten ilahilerle devam etti. Ardından gençler mantı partisine katılarak birlikte paydaşlık zamanı geçirdi.

Bir sonraki İstanbul Uyanış Gençliği toplantısının ise, 5 Kasım Cumartesi Saat 16.00’da UG Salonu’nda gerçekleşeceği açıklandı.

Uyanış Gençliği toplantıları Hristiyan gençlere yönelik olup, tüm Katolik, Ortodoks ve Protestan gençlerin katılımına açıktır. (SAT-7 TÜRK/SMY)

Padovalı Aziz Antuan Bayramı, İstanbul’da Geniş Katılımla Kutlandı

İstanbul’un neredeyse en tanınmış Kilisesi olan Aziz Antuan Kilisesi’nde, Aziz Antuan Bayramı görkem ve coşku ile kutlandı....

Samatya Surp Kevork Kilisesi’nde Kutsal Sunu Ayini

Türkiye Ermenileri Patriği Kadasetli Sahak II., 16 Haziran 2024 Pazar günü, Samatya Surp Kevork Kilisesi'ndeki Kutsal Sunu...

Yaşam Yanlısı Gebelik Merkezleri, İhtiyaç Sahiplerine Destek Oluyor

Amerika Birleşik Devletleri'ndeki 2 bin 750 yaşam yanlısı gebelik merkezinin, 2022'de ihtiyaç sahiplerine ve ailelere yaklaşık 368...

Z Kuşağı Tanrı’yı Arıyor

Yapılan bir araştırmada, Birleşik Krallık'taki gençlerin inancına bağlı olduğu görüldü. İnancın Yaşama Etkisi Enstitüsü (IIFL) tarafından yapılan...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi