2 Aralık 2021 Perşembe

”Video Kutsal Kitap” Uygulaması İlk Kez Hayata Geçirildi

Tanrı Sözü’nü örnekleyen ilk ”Video Kutsal Kitap” uygulaması, Kutsal Yazıları daha erişilebilir hale getiriyor.

Hristiyan Kutsal Kitap platformu olarak bilenen ”Video Kutsal Kitap”, Kutsal Yazıları tam olarak açıklamayı amaçlayan kitle fonlu, ortak bir girişim aracılığıyla, mobil uygulama geliştirme planları da yapılıyor.

Uygulama, üç yıldan fazla bir süre içinde Kutsal Kitap’ın her sayfasında baştan sona anlatılan olayları betimleyen illüstrasyonlar oluşturacak.

Dave Pillow tarafından kurulan platform, Kutsal Kitap’ı okuyamayacak kadar genç dinleyicilere ve izleyicilere ya da Kutsal Kitap okuyamayan yaşlı insanlara yayma umuduyla tasarlanmış. Uygulama aynı zamanda okuma ve anlama güçlüğü çekenlere de yardımcı olacak.

Pillow, The Christian Post’a verdiği demeçte, işitsel ve görsel odaklı platformun aynı zamanda insanların, Kutsal Yazılarla vakit geçirdikleri zamanların “benzersiz” olmasını istedikleri için tasarlandığını söyledi.

“Dünya çapında Kilise için bir kalbimiz var. Rab için bir kalbimiz var ve buna çağrıldığımızı hissettik” diyen Pillow, “İnsanların İsa Mesih’i daha iyi tanımasını ve Tanrı’nın onları sevdiğini bilmelerini istiyoruz. Bu konuda bir ihtiyaç olduğunu gördük ve insanlara Tanrı’nın Sözüne daha iyi erişim sağlamak istedik” açıklamasında bulundu.

Pillow’a göre, tanıtım tarihi henüz belirlenmemiş olsa da ”The Video Bible”, büyük çevrim içi platformlarda bir uygulama olarak mevcut olacak.

”The Video Bible” şimdilik YouTube‘da ve platformun web sitesinde bulunabilir. Ek olarak, YouVersion (Kutsal Kitap uygulaması) uygulaması da, platform içeriğinin bir kısmını yayınladı.

Pillow, şimdiden, her yaştan ve kesimden insanın web sitesini kullandığını ve platformun YouTube üzerinden izlediğini söyledi:

“Disleksi ve okuma yazmada sıkıntısı olan birçok kişi ile okuma yazması olmayan insanlar ses ve görsel odaklı ”The Video Bible” kullanıyor. Komşum, yaşlandıkça konsantre olmanın daha zor olduğunu söyledi. Bu uygulama ona yardımcı oluyor. Bence video odaklı bir dünyada, insanlara medyaya hitap ettikleri şekilde Kutsal Kitap ile ilgilenme şansı veriyor.”

Pillow’a göre, 75 milyon insan veya Amerika Birleşik Devletleri nüfusunun %20’si okuma becerilerinde sınırlıyken, 35 milyon insan disleksi ve bu da kelimeleri anlamayı zorlaştırıyor. 54,1 milyon yaşlı vatandaş için okuma giderek daha zor hale geliyor ve ABD nüfusunun yaklaşık üçte birinin yazılı İncil’in mesajını deneyimleme yeteneği sınırlı.

Pillow, geçmişte beyin rahatsızlığı nedeniyle hastaneye kaldırıldığında “acı verici” bir deneyimin ortasında İsa Mesih’e iman etmiş. Bu süre zarfında, her şeyde Rab’bin onunla olduğunu hissetmiş. Pillow, ”Video Kutsal Kitap” platformunu yaratmasını Tanrı’nın söylediğini açıkladı. İlk başka uygulama için tereddüt eden Pillow ilk etapta Tanrı’nın bu istediğini sorgulamış. Sonrasında Tanrı’ya itaat ederek yürümeye, Video Kutsal Kitap’ı yaratmaya karar vermiş.

Son olarak, platformun geleceğine dair umutlarından da bahseden Pillow, The Video Bible’ın mobil uygulama olarak sunulduğunda uygulama içi seçenekler konusunda birçok planı olduğunu açıkladı. (CP)

Papa Françesko, Kıbrıs Ziyareti’ne Başlıyor

Katolik Kilisesi lideri ve Vatikan devlet başkanı Papa Françesko’nun, 2-6 Aralık tarihlerinde gerçekleştireceği Kıbrıs Rum Kesimi ve...

Omicron Varyantı Dünyada Baskın Hale Geliyor

Güney Afrika’daki sağlık yetkilileri, Omicron varyantının ülkedeki Covid-19 vakalarında "endişe verici" bir artışa neden olduğunu ve vaka...

Ünlü Oyuncu, Tüm Başarısının İnancına Bağlı Olduğunu Söyledi

‘Kral Richard: Yükselen Şampiyonlar’ ile sinemalara geri dönen ünlü aktör Will Smith, vaiz ve yapımcı DeVon Franklin...

Amerikalıların Yüzde 58’i Kutsal Kitap’ta Tanımlandığı Şekliyle Tanrı’ya İman Ediyor

Pew Araştırma Merkezi tarafından 20-26 Eylül tarihlerinde 6.485 ABD'li yetişkin arasında yapılan araştırmaya göre, Amerikalıların çoğu, Kutsal...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi