28 Şubat 2021 Pazar

Viyana’da Noel Pazarları Kuruldu

Gerçek bir Noel’i yaşatan Viyana her yıl olduğu gibi bu yıl da geleneksel Noel Pazarlarını kurdu. Noel Pazarları çocuklara ve ailelerine adanmış bir festival havasında geçiyor.

Şehrin ilk Noel pazarı 8 Kasım’da ücretsiz bir konserle açıldı.

Viyana’nın meydanlarında her yıl irili ufaklı onlarca Noel Pazarı kuruluyor. Bir ay boyunca bu pazarlar şehri festival alanına dönüştürüyor.  Pazarlarda en çok Glühwein adı verilen şarapla yapılan sıcak ‘punch’ içiliyor.

Viyana’nın en büyük Noel pazarı Belediye Sarayı’nın meydanı olan Rathausplatz’da kuruluyor. Giriş ücreti olmadan gezilebilen parkta kurulan küçük kulübelerde yılbaşına özgü hediyelik eşyalar, dev pamuk şekerler, ekmek içinde servis edilen çorbalar, zencefilli kurabiyeler, kurutulmuş meyveler, kocaman pretzels, renkli şekerler, şekerli kuruyemişler, sıcak şaraplar, meyveli punchlar, sobada pişirilmiş patatesler ve sosisli sandviçler satılıyor. Belediye Sarayı’nın önünde kurulan kocaman yılbaşı ağacının önünde korolar Noel şarkıları söylüyor ve hafifçe yağan karla birlikte büyülü bir ortam oluşuyor.

Viyana’da bu kış, geçen yıldan farklı olarak pazar yerleri biraz daha büyütülecek. Pazar alanı içerisinde bulunan restoranlar Noel’e kadar her hafta Perşembe günü saat 17:00’de ücretsiz kokteyl dağıtacak.

Noel pazarlarından elde edilen gelir kanser hastalarına bağışlanacak.

Her fuarın kendi web sitesinde, bir etkinlik programı bulabilir, bir plan çıkarttırabilir ve oraya nasıl ulaşacağınızı öğrenebilirsiniz.(Olga Daşcinscaia)

Teksas’taki Kiliseler İhtiyaç Sahiplerine Kapılarını Açıyor

Teksas'ta anormal derecede soğuk hava şartları yaşanırken, Teksas'ın dört bir yanındaki kiliseler ve Hristiyan kurumlar kapılarını barınak...

Ekümenik Kardeşlik Kampanyası Düzenlendi

Brezilya Episkoposlar Konferansı (CNBB) ve Ulusal Hristiyan Kiliseleri Konseyi (Conic) tarafından 17 Şubat Kül Çarşambası’nda beşinci kez...

Teksas’taki Katolik Kilisesi Zorlu Hava Koşullarında Komşularına Yardım Ediyor

Teksas'ın çoğunu dondurucu soğuklar ve yaygın elektrik kesintileri getiren bir kış fırtınasının ortasında, Katolik Kilisesi kendi elektrik...

SAT-7 TÜRK’ten Türkiye Ermenileri Kadasetli Patrik Sahak II’ye Ziyaret

SAT-7 TÜRK Genel Müdürü Melih Ekener, Program Müdürü Cüneyt Arıkan’ı, Sosyal Medya Müdürü Ümit Teymur’u ve Yönetim...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi