2 Aralık 2021 Perşembe

Yapay Zeka, İlk Hristiyan İlahisini Yarattı

Hristiyan müzik yayın şirketi olan Marquis Boone Enterprises’ın yarattığı yapay zekalı gospel sanatçısı Hristiyan ilahisi oluşturdu.

Marquis Boone Enterprises tarafından yaratılan “J.C” adlı gospel (müjde) sanatçısının çıkardığı şarkının adı “Biblical Love”.

Basın açıklaması yapan müzik şirketi, ilahiyi “tanım veya ölçünün ötesinde ölçülemeyen aşk hakkında – herkese ve her şeyi aşan İncil’deki orantılara sahip bir aşk” olarak tanımladı.

Relevant Magazine’e göre bu, bir algoritma tarafından yazılan, kaydedilen ve seslendirilen ilk müjde şarkısı.

Amerika merkezli şirket, J.C. için de bir Instagram hesabı açtı. Son paylaşımlardan biri de müjde sanatçısının nasıl yapıldığını anlatan bir video oldu.

JC’nin oluşturulması, şirketin bir yıldan biraz fazla zamanını aldı ve şirket, sanal müjde endüstrisi yaratmaya, kaynak geliştirmeye ve yatırım yapmaya devam etmeyi planlıyor.

Şirketin CEO’su Marquis Boone, “Endüstrideki bu yapay zekanın, alanında öncü ve öncülerden biri olmasından dolayı heyecan duyuyoruz ve bunun gibi daha fazla yapay zeka sanatçısı yayınlamak ve geliştirmek için planlarımız var” dedi.

Yapay Zeka ve Hristiyanlık hakkındaki tartışmalar, son aylarda manşetlere çıkarken bu yılın başlarında yapılan bir anket, Birleşik Krallık’taki yetişkinlerin dörtte birinin bir yapay zeka rahibinden manevi tavsiyeler almanın rahatlatıcı olacağını söylediğini ortaya koydu. (Premier Christian News)

Papa Françesko, Kıbrıs Ziyareti’ne Başlıyor

Katolik Kilisesi lideri ve Vatikan devlet başkanı Papa Françesko’nun, 2-6 Aralık tarihlerinde gerçekleştireceği Kıbrıs Rum Kesimi ve...

Omicron Varyantı Dünyada Baskın Hale Geliyor

Güney Afrika’daki sağlık yetkilileri, Omicron varyantının ülkedeki Covid-19 vakalarında "endişe verici" bir artışa neden olduğunu ve vaka...

Ünlü Oyuncu, Tüm Başarısının İnancına Bağlı Olduğunu Söyledi

‘Kral Richard: Yükselen Şampiyonlar’ ile sinemalara geri dönen ünlü aktör Will Smith, vaiz ve yapımcı DeVon Franklin...

Amerikalıların Yüzde 58’i Kutsal Kitap’ta Tanımlandığı Şekliyle Tanrı’ya İman Ediyor

Pew Araştırma Merkezi tarafından 20-26 Eylül tarihlerinde 6.485 ABD'li yetişkin arasında yapılan araştırmaya göre, Amerikalıların çoğu, Kutsal...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi