4 Ağustos 2021 Çarşamba

‘Yasadışı Yüz Yüze Toplanma’ Düzenleyen Pastör Tutuklandı

Kanadalı Pastör Artur Pawlowski, toplantılarla ilgili yeni halk sağlığı kararlarını ihlal eden bir kilise ayini düzenlediği iddiasıyla tutuklandı.

Artur Pawlowski

Calgary Polisi yaptığı açıklamada, Pawlowski ve kardeşi Dawid’in o günün erken saatlerinde şahsen bir toplantı düzenlemek ve katılmakla suçlandığını söyledi.

Artur Pawlowski ve Dawid Pawlowski tutuklandılar ve başkalarını yasa dışı halka açık bir toplantıya katılmayı talep etmek, katılmaya sevk etmek veya davet etmek, yasadışı bir halka açık toplantıya teşvik etmek ve katılmak dahil olmak üzere yasadışı bir yüz yüze toplantı düzenlemekle suçlandılar.

Polis, Pawlowskilere Cumartesi günkü kilise ayininden önce yeni bir mahkeme emri verdiklerini söyledi, ancak kardeşlerin “şartları göz ardı etmeyi seçtikleri” için tutuklandığını söyledi.

Tutuklamalar, Alberta Sağlık Hizmetleri’nin eyaletteki halk sağlığı kurallarına karşı gelen çeşitli toplantıları ve mitingleri durdurma talimatı almasının ardından geldi.

Pawlowski, uzun zamandır sokak vaizi ve Calgary’deki Cave of Adullam cemaatinin pastörü.

James Coates

Edmonton’daki GraceLife Kilisesi’nden Pastör James Coates, kurallara uymadığı için 35 gün hapse gönderilmeden önce benzer bir sağlık emri almıştı. Coates şu anda hükümetin COVID-19 sağlık kurallarına uymadığı için yargılanıyor.

Polisin kilisenin etrafına bir çit, yani daha sonra protestocular tarafından yıkılan bir bariyer koymasıyla birlikte, cemaat başka bir yerde toplanmaya başladı.

Ve Ontario’daki Life Church Muskoka, hükümetin COVID-19 kısıtlamalarına tam olarak uymaya çalıştığı halde, polis tarafından ibadet hizmeti kesintiye uğradı.

Kilise, polisin tepkisini “acımasız” olarak nitelendirdi. (cbn)

BioNTech Aşılarının Yeni Sevkiyatı Türkiye’de

Koronavirüs salgınıyla mücadelede yürütülen aşılama kampanyası kapsamında sevkiyat devam ediyor. Son olarak BioNTech'in ürettiği aşıların yeni sevkiyatı,...

65 Bin Yıl Önceki Duvar Resimlerini Neandertallerin Yaptığı Kanıtlandı

Bilim insanları, İspanya'nın güneyinde yer alan Cueva de Ardales mağarasındaki çizimlerin Neandertaller* tarafından yapıldığını kanıtladı. Yaklaşık 65...

Patlamanın Yıl Dönümü: Beyrut Limanı’na Anıt Heykel Açıldı

Geçtiğimiz yıl 4 Ağustos’ta Beyrut Limanı'nda meydana gelen patlamanın birinci yılına dair yapılan dev anıt heykel açıldı....

Gelecek Salgınlar İçin ”Evrensel Aşı” Çalışması

Bilim insanları, bir yıldan kısa bir süre içinde Covid-19 karşı etkili ve güvenli aşılar geliştirerek büyük bir...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi