27 Ocak 2022 Perşembe

Yetim Çocuklar İçin 3 Günde Binlerce Dolar Toplandı

Amerikalı bir Pastör, ebeveynleri trajik bir şekilde ölen beş yetimin bakım ve ihtiyaçlarını desteklemek için binlerce dolar topladı.

Amerika Birleşik Devletleri’nin Iowa Eyaleti Urbandale’deki Shalom Covenant Kilisesi’nin Pastörü Eugene Kiruhura, geçen hafta trajik bir trafik kazasında hayatını kaybeden Bazirake Kayira’nın ailesi için GoFundMe sayfasında bir kampanya başlattı.

Kiruhura’nın bağış toplama sayfasında, “Bazirake, Des Moines’de yaşayan Afrikalı mülteci/göçmen topluluğu üyelerinden biriydi” şeklinde yazıyordu. Bazirake Kayira’nın, geçen hafta Cuma günü, buz fırtınası sırasında aracıyla dereye çarptıktan sonra hayatını kaybettiği belirtildi.

Bu olayı daha da trajik hale getiren ve Pastör Kiruhura’nın yardıma koşmasının sebebi, dört ay önce, Kayira’nın eşi doğum sırasında hayatını kaybetmişti. Aile, iki yıl önce Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nden Des Moines, Iowa’ya taşınmıştı.

Kiruhura, “Cenaze masraflarına yardımcı olmak için para topluyoruz ve ekstra para çocuklar için ayrılmış bir hesaba gidecek” şeklinde açıklamada bulundu.

“Bu çocukları dualarınızda anın, çok ani ve kısa sürede her iki ebeveynini de bu şekilde kaybetmek onlar için son derece şok edici” dedi.

Çocuklar şu anda büyükanne ve büyükbabaları Regina Nyanzira ve Katwire Mwesigye tarafından bakılıyor. KCCI-TV’nin bildirdiğine göre, hem Nyanzira hem de Mwesigye hasta, İngilizce bilmiyorlar ve işleri yok.

“Kirayı nasıl ödeyecekler? Nerede yaşayacaklar? Ne yapacaklar?” Kiruhura çıkışa söyledi. “Onlar araba kullanmıyor, onları randevulara kim götürecek?”

Kiruhura’nın duygusal çağrısı üzerine şu anda GoFundMe’deki kampanya 300 bin dolardan fazla ve artmaya devam ediyor.

Pastör, gelen destek için minnettarlığını dile getirirken paranın cenaze masrafları ve çocukların bakımı için kullanılacağını belirtti ve insanları bağış kampanyasını paylaşmaya devam etmeye teşvik etti.

Eugene Kiruhura’nın bağış kampanyasını GoFundMe sayfasından ziyaret edebilirsiniz.

Bulduğu Kutsal Kitap Aracılığıyla İman Etti

Oklahomalı pastör, 15 yıl önce kaybettiği Kutsal Kitap aracılığıyla bir kişinin İsa Mesih'e iman ettiğini söyledi.Tulsa merkezli...

İki Ülke Güçlerini Birleştirdi

Amerika'nın Sesi'nden (VOA) yayınlanan bir rapora göre, Fransa ve İsveç, eski IŞİD üyelerinin Irak'ta Hristiyanlara karşı işledikleri...

Hristiyanlar Sürgünle Karşı Karşıya

İran'da kilise üyesi oldukları için bir yıllık hapis cezalarının ardından 20 Ocak'ta serbest bırakılan iki Hristiyan, şimdiyse...

İncil Çalışması Sırasında Öldürüldü

Polis, 26 yaşındaki Alabama'lı bir kadını, bir kilisenin İncil çalışmasına katıldığı sırada, kaza kurşunuyla bir papazın karısını...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi