4 Ağustos 2021 Çarşamba

Yıl Bitmeden Önce Her Hristiyan’ın Yapması Gereken 5 Şey

Neredeyse bir yılın daha sonuna geldik. Yeni bir yıla hazır mısınız? Geleceğin size getirecekleri için heyecanlı mısınız yoksa yaşadığınız zorluklar yüzünden 2017’de mi kaldınız?

Yıl yaklaştıkça, hayatımızın çok kısa olduğunu bir kez daha hatırlıyoruz. Çok yakında hep beraber 2018’i karşılayacağız. Günlerimiz hızlıca akıp gidiyor. Ertesi yılı hesaba katmak istiyorsak, bu yıl yaşadığımız deneyimlerden ders almalıyız.

Her Hristiyan’ın yıl sona ermeden önce yapması gereken birkaç önemli nokta var. Bunları yapmak önümüzdeki yıla kendimizi daha iyi hazırlamamızı sağlayacak.

İşte yıl bitmeden önce her Hristiyan’ın yapması gereken 5 şey:

1-Tanrı’yla olan ilişkini dürüstçe değerlendir!

Sevgili arkadaşlar, Tanrı ile olan ilişkimiz hayatımızdaki en önemli şeydir. Onu beslemeli ve geliştirmeliyiz. Mesih, bize Tanrı’nın çocukları olma ayrıcalığının verilmesi için önemli bir fiyat ödedi. Şimdi kendimize soralım: Mesih’in yaptıklarına nasıl yanıt verdik?

Yıl boyunca Tanrı ile olan ilişkinizi dürüstçe değerlendirin. Tanrı’nın sözüne itaatkar mıydınız? Kutsal Ruh’la dostça büyüdünüz mü? Günah ve ben için daha mı öldünüz yoksa Mesih’le yürüyüp daha fazla mı yaşama kavuştunuz?

2-İtiraf edilmemiş her günah için tövbe edin!

Gelecek seneye itiraf edilmemiş günah taşımayalım. Hiç. Önceki aylar ve yıllara geri gidin ve hayatınızda herhangi bir itiraf edilmemiş günah olup olmadığını değerlendirin. Varsa, onu Tanrı’ya itiraf edin. Eğer (gerçekten) herhangi bir günah bulamazsanız, sizi günah işlememekten koruyan lütfu için Tanrı’ya şükredin.

Kısa hesaplar tutun. Tüm günahlardan tövbe edin ve özgür yaşayın.

3-Dualarınıza verilen yanıtları görün

2017 yılı başında Rab’be kendiniz ve diğer kişiler için dua ettiğiniz şeylerin, iman hedeflerinizin bir listesini yaptınız mı? Listenizi gözden geçirin ve Tanrı’nın hayatınızda neler yaptığını görün.

Cevaplanmış dualarınız varsa Tanrı’ya şükranlarınızı sunun. Hayatınızda Tanrı’nın istekleri olsun diye daha fazla dua edin. Hâlâ cevaplanmamış dualarınız varsa, dua etmeye devam edin ve Tanrı’nın cevabı için şimdiden iman edin.

4-Size karşı işlenen tüm suçları affedin ve serbest bırakın

Önümüzdeki yıla affedilmemiş hiçbir yük taşımayın.

2017’de yaşananlara geri dönün. Herhangi bir kişi tarafından incinmiş veya rahatsız olduysanız, bunu Tanrı’ya ve kendinize itiraf edin ve suçlunuzu affedin. Suçlunun özrünü veya üzgün olduğu sözlerini duymaya ihtiyacınız yok. Burada ve şimdi sadece affedin.

Bir şeyler başaramayarak ya da günah işleyerek kendinize karşı suç işlediyseniz, günahınızı Rab’bin önünde tövbe edin, Onun affını kabul edin ve siz kendinizi de affedin. Kendinize merhamet edin. Tanrı’nın zaten affettiği bir şey için kendinizi cezalandırmanızın bir anlamı yok.

Bunu yapın ve özgür olun.

5-Geçmişi bırakın

Son olarak, Tanrı’nın sizin için hazırladığı şeylere, önümüzdeki yılın getirdiklerine doğru yol almak istiyorsanız, geçmişten vazgeçmelisiniz.

Bu yıl olanları iyi ve kötü de dahil olmak üzere bırakın. Tövbe edin, affedin, serbest bırakın ve devam edin. Olmamanız gereken yerde kalmaya devam ederseniz, olmanız gereken yerde olamazsınız. İsa Mesih’in bitmiş işinde imanla yürüyerek Tanrı’nın sizin için hazırladıklarına doğru harekete geçin.(ChristianToday)

 

BioNTech Aşılarının Yeni Sevkiyatı Türkiye’de

Koronavirüs salgınıyla mücadelede yürütülen aşılama kampanyası kapsamında sevkiyat devam ediyor. Son olarak BioNTech'in ürettiği aşıların yeni sevkiyatı,...

65 Bin Yıl Önceki Duvar Resimlerini Neandertallerin Yaptığı Kanıtlandı

Bilim insanları, İspanya'nın güneyinde yer alan Cueva de Ardales mağarasındaki çizimlerin Neandertaller* tarafından yapıldığını kanıtladı. Yaklaşık 65...

Patlamanın Yıl Dönümü: Beyrut Limanı’na Anıt Heykel Açıldı

Geçtiğimiz yıl 4 Ağustos’ta Beyrut Limanı'nda meydana gelen patlamanın birinci yılına dair yapılan dev anıt heykel açıldı....

Gelecek Salgınlar İçin ”Evrensel Aşı” Çalışması

Bilim insanları, bir yıldan kısa bir süre içinde Covid-19 karşı etkili ve güvenli aşılar geliştirerek büyük bir...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi