17 Haziran 2021 Perşembe

York Başepiskoposu Stephen Cottrell için Online Seçim Onayı Hizmeti

Stephen Cottrell, koronavirüs kısıtlamaları nedeniyle çevrimiçi olarak gerçekleştirilen bir hizmette yeni York Başepiskoposu olarak seçildi.

York Başepiskoposu Stephen Cottrell

Açılış konuşmasında Canterbury Başepiskoposu Justin Welby şunları söyledi: “Bugün birçoğunun acı çektiği, çoğunun korktuğu ve toplumumuzun temellerinin koronavirüs yüzünden sarsıldığı bir belirsizlik döneminde bir araya geldik. Tüm Kilise, pandemiden etkilenen ve etkilenmeye devam edenler için sürekli dua etmeye kararlıdır. İsa’nın kendisi bize dua etmeye devam etmemizi ve yüreğimizi değiştirmememizi söyledi. Bu hizmet, bu meydan okuma ve değişen dünyaya cesaret ve umut sunmayı amaçlıyor.”

Cottrell’i onaylayan Welby, göreve getirilip kutsanırken verdiği sözleri hatırlatarak pozisyonun “yüksek güven ve ağır yükümlülüklerinden” bahsetti.

Welby, “Episkoposlara Tanrı’nın halkına hizmet etme ve onlarla Kilisenin gözetiminde çalışma çağrısı yapılır” dedi.

“Baş papazlar episkoposlarla beraber, kilisenin birliğini korumak ve ilerletmek, disiplinini korumak ve inancını korumak … ve Mesih’in İncili’ni aktarmak gibi özel bir sorumluluk paylaşırlar.”

Cottrell’i Tanrı’nın sevgisini iletebilen biri olarak, Mesih’i yansıtan karaktere sahip olması ve inancın koruyucusu olması nedeniyle tebrik etti.

“Bir Hristiyan olarak yaşamak, sadece dünyadaki Hristiyanlarla değil, aynı zamanda kiliseyle de geleneklere ve kalıtsal kalıplara çeken bir yaşam içinde yaşamamızı gerektirir” dedi.

“Dünyamızda çok kısa sürede çok şey değişti, ancak bize sonsuz yaşamı vermek için ölen Mesih’in müjdesini duyurma çağrımız ve amacımız sonsuza dek aynı kalıyor. Ve umarım herkes senin için dua ederken bana katılır.” 

Kendi yorumunda Cottrell, onayının “zorlu ve zor bir zamanda” gerçekleştiğini söyledi ve ekledi: ”Ama ben buradayım çünkü İsa’nın beni seçtiğine inanıyorum ve bu çağrıyı ve sevgiyi başkalarıyla paylaşmak benim kalbimin arzusu olacak. Biliyorum ki şu anda bana burada [çevrimiçi] binlerce kişi katılıyor. Sizinle yüzyüze konuşmak için sabırsızlanıyorum.”

Cottrell’in onayına, Durham Episkoposu, Paul Butler, Londra Episkoposu, Sarah Mullally, Manchester Episkoposu, David Walker ve Winchester Episkoposu Tim Dakin de dahil olmak üzere İngiltere Kilisesi’ndeki episkoposlar katıldı.

Hizmetin York Minster’da gerçekleşmesi gerekiyordu, ancak benzeri görülmemiş bir şekilde, pandemi nedeniyle çevrimiçi olarak gerçekleştirildi. (CHL)

Küçük Kızın ‘İsa, Beni Seviyor’ Yazılı Maskeyi Takması Engellendi

İnancını maskesinde taşımak isteyen kız öğrencinin okulda maskesini çıkarması istendi.Lydia Booth, Alliance Defending Freedom (ADF) organizasyonuna...

İşletme Sahibinin Evsiz Bir Adamla Kurduğu Dostluk

ABD Louisiana, Opelousas'taki Dominique Otomobil Satışları'nın sahibi Alcide Dominique, bir sabah, etrafından korunmak için bir köşeye kıvrılmış,...

Gönüllü Hristiyanlar Öldürüldü

Myanmar'ın doğusundaki Kayah eyaletinde şehirleri ve köyleri bombalamaya devam eden Myanmar Ordusu (Tatmadaw) ile askeri baskıya direnen...

Çinli Pastör, Çektikleri Acının Tanrı’nın Planının Bir Parçası Olduğunu Söyledi

Çin'deki şiddetli zulümden iki yıl sonra 30'u çocuk olmak üzere 60 kilise üyesi, Güney Kore'nin güney ucundaki...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi