6 Mayıs 2021 Perşembe

Yunanların %70’i Koronavirüsün Komünyon Yoluyla Bulaştığına İnanıyor

MEGA televizyon kanalının talebi üzerine 23 – 29 Eylül tarihleri arasında Metron Analysis Sosyal Hizmetler kuruluşu tarafından yapılan sosyolojik araştırmalar herkesi şaşırtan sonuçlar ortaya koydu.

Araştırmaların en çok dikkat çeken verisine göre, Yunanistan halkının %70 oranındaki çoğunluğu, koronavirüs vakalarının Komünyon (Efkaristiya) aracılığı ile yayıldığına inanıyor. Koronavirüsün kiliseler aracılığı ile yayılmadığını savunan kişilerin oranı ise %22’yi geçemedi.

Araştırma kapsamında; maskenin insanları virüsten koruyup korumadığı, aşının koronavirüs karşısında etkili olup olmadığı ve koronavirüsün yayılmasındaki etkenler gibi konulara yer verildi.

Araştırmacıların paylaştıkları verilere göre, ankete katılan Yunanların %81’i maskenin insanları virüsten koruyabileceğine inanırken, %17’si radikal bir şekilde bu gerçeğe inanmayı reddediyor.

Maske takmanın önemi gibi aşı olmanın gerekliliğini de sorgulayan anket: Yunan halkının sadece %59’unun koronavirüse karşı aşının etkisine inandığını, %35’inin ise aşıya tamamen karşı olduğunu gösterdi.

Anket sonuçlarından da görüldüğü gibi Koronavirüsün yayılması ve önlenmesi gibi konular Yunanistan halkının bölünmesine neden oldu.

Ayrıca hatırlatılması gerek ki, Yunanistan’daki zorunlu maske takma yasasına karşı protestolar devam ediyor. (Credo Press/O.D)

Papa Françesko, Mayıs Ayı Duasını Finans Dünyasına Adadı

Papa Françesko, 2021 Mayıs ayının dua konusunu açıkladı ve finansal piyasalardaki spekülasyonu sınırlanması ve insanları korumaları çağrısında...

Müteveffa Patrik Mesrob II Anı Kitabı Yayınlandı

Müteveffa Patrik Mesrob II'nin vefatının 2. yıldönümü vesilesi ile, Türkiye Ermenileri Patrikliği tarafından bir anı kitabı yayınlandı.Patrikliğin...

Siyahi Kilise Liderleri: ”Hükümetin Irk Raporu, Irkçılığın ‘Yaşanmış Tecrübeleri’ İle Çelişiyor”

Siyahi Kilise liderleri, Britanya'da ırkçılıkla ilgili bir Hükümet raporundan duydukları hayal kırıklığını dile getirdi.Irk ve Etnik Eşitsizlikler...

Salgın Döneminde Kiliselere Bağış Arttı

LifeWay Research'e göre, ABD'de kiliseye gidenlerin yaklaşık üçte ikisi 2020'deki koronavirüs salgını sırasında bir önceki yıla kıyasla...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi