22 Haziran 2021 Salı

Zulüm Gören Hristiyanlar İçin Yürüyüş Düzenleniyor

Raporlara göre 340 milyondan fazla Hristiyan inancından dolayı zulüm görürken, Hristiyan yardım kuruluşu For The Martyrs, Washington, D.C.’de ikinci bir yürüyüş planladı. Yürüyüş bu yaz gerçekleşecek.

Gia Chacón

Zulüm gören Hristiyanların sesini duyurmak için For The Martyrs’ı kuran Gia Chacón, ‘‘Zulüm gören Hristiyanların bir sese ihtiyacı olduğunu gördüm. Tanrı bu düşünceyi kalbiye koyduysa, bunun bir parçası olarak bir şeyler yapmam gerektiğine inandım’’ dedi.

24 yaşındaki Chacón tarafından Aralık 2019’da kurulan For The Martyrs, farkındalık yarattı ve diğer gençleri zulüm gören Hristiyanlar için mücadele etmeye teşvik etti.

Kar amacı gütmeyen kuruluş, yiyecek, giyecek, ulaşım ve Kutsal Kitap’a erişim yardımları sunarken, aynı zamanda dünya çapında zulüm gören Hristiyanları savunuyor. Chacón, ‘‘Araştırmaya başladığımda, Hristiyan zulmünün her yıl arttığını görmekle kalmayıp, aynı zamanda Hristiyanların en çok zulüm gören dini grup olduğunu fark ettim. Bunu daha önce hiç fark etmemiştim’’ dedi.

Chacón, büyükannesiyle Mısır’ı ilk ziyaretinde Hristiyan zulmüne yakından şahit oldu. 20 yaşında tekrar Mısır’a giden Chacón, hayalindeki işi bırakıp Hristiyan şehitlerin sesini duyurmak için hizmet etmeye karar verdi.

5 Eylül 2020’de For the Martyrs, Long Beach, Kaliforniya’da zulüm gören Hristiyanlar için ilk yürüyüşü düzenledi ve çeşitli Hristiyan mezheplerinden yüzlerce insanı bir araya getirdi. Chacón, ‘‘Yaşam için ve haklarımız için yürüyoruz. Adaletsizlikler karşısında yürüyoruz. Ama dünya çapında zulüm gören Kilise için hiçbir zaman geniş katılımlı bir yürüyüş gerçekleşmedi. Bu yüzden For the Martyrs öncülüğünde, zulüm gören Kilise ile dayanışma içinde olmak için bir yürüyüşe ev sahipliği yapmaya karar verdik. Bu sadece farkındalığın artmasına yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda insanları zulüm gören Kilise için harekete geçmeye teşvik edecek’’ ifadelerinde bulundu. (CHL)

Türkiye’de ”Normale Dönüş” Başlıyor

Kademeli normalleşmede yeni adımlar bugün Beştepe'de görüşüldü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, başkanlık ettiği toplantının ardından alınan yeni...

Metropolis Antik Kenti’nde 1800 Yıllık Kadın Heykeli Bulundu

İzmir’in Torbalı ilçesindeki Metropolis Antik Kenti’ndeki kazı çalışmalarında, Roma dönemine ait 1800 yıllık, başsız kadın heykeli bulundu....

Pastör, Oğlu İle Birlikte Öldürüldü

Morning Star News, 21 Mayıs'ta pastörün ve üç yaşındaki oğlunun Fulani çobanları tarafından öldürüldüğünü duyurdu. Saldırı, Nijerya'nın...

Patrik Sahak II: Her Türlü Kötülüğün Bir Kökü Para Sevgisidir

Ermeni Apostolik Kiliselerinde, pazar ayinlerine devam edildi. Patriklik makamının bildirisi uyarınca, kiliselere yürüme mesafesindeki inanlılar Surp Badarak'lara...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi