29 Eylül 2023 Cuma

Paris’te Sanatçılar Fas’taki Depremzedeler için Sahneye Çıktı

Fransa’nın başkenti Paris’te, Claudio Capeo, Matt Pokora gibi isimlerin de olduğu çok sayıda sanatçı, Fas’taki depremzedeler için konser düzenledi.

Fransa Kızılhaç işbirliğinde Paris’teki Dome de Paris etkinlik salonunda “Hepimiz Fas’la birlikte” adıyla düzenlenen gecede elde edilen gelirler, Fas Kızılayı’na gönderilecek.

M6 kanalından canlı yayımlanan konsere, Patrick Bruel, Matt Pokora, Ycare, Enrico Macias gibi çok sayıda sanatçı katıldı ve burada depremzedeler yararına bağış çağrısı yapıldı.

“AYAKTA DURAN BİR ADAM”I SESLENDİRDİ

Konserde, sanatçı Claudio Capeo, “Uyusam, beni uyandırır mısınız? Dışarısı o kadar soğuk ki, hissedebiliyor musunuz? Bir zamanlar sizin gibiydim. Tüm dertlerime rağmen, ayakta duran bir adamım” sözlerini içeren “Ayakta Duran Bir Adam” şarkısını söyledi.

Konsere, Fransa Kültür Bakanı Rima Abdul-Malak da katıldı. Depremden etkilenen bölgelerin video gösteriminin yapıldığı etkinlikte, Fas bayrağı sahnedeki ekrana yansıtıldı. Etkinliğin sonunda Fas’ın milli marşı okundu.

FAS’TAKİ DEPREM

Fas’ta 8 Eylül gecesi yerel saatle 23.10’da merkez üssü Marakeş kentine bağlı El-Huz bölgesi olan 7 büyüklüğünde deprem meydana gelmişti. Deprem, Marakeş’in yanı sıra başkent Rabat ile Kazablanka, Meknes, Agadir ve Fes kentlerini de etkilemişti.

Fas İçişleri Bakanlığı, depremde ölenlerin sayısının 2 bin 946, yaralı sayısının 5 bin 674 olduğunu duyurmuştu.

Ermeni Rahip, Karabağ’da Hristiyan Mirası için Endişeli

Peder David, Dağlık Karabağ'ın kadim Hristiyan mirası için endişe duyduğunu belirtti. 33 yaşındaki Ermeni rahip, Azerbaycan sınırındaki...

Ortaköy Surp Asdvadzadzin Ermeni Kilisesi’nde, Kutsal Sunu Ayini

Türkiye Ermenileri Patriği Kadasetli Sahak II. Ortaköy Surp Asdvadzadzin Ermeni Kilisesi'nde, Surp Badarak (Kutsal Sunu) Ayini'ne riyaset...

Hristiyan Hemşire, Dine Hakaret Suçlamaları Sorununa Değindi

Pakistan'da dine hakaret suçlamasıyla karşılaşan Hristiyan hemşire, Kuzey Amerika'da yeni bir hayata başladı.32 yaşındaki Tabitha Nazir Gill’in...

Medya, Tanrı Sözü’nü Duyurma Aracı Olarak Kullanılıyor

Hindistan'da Diyakonlar Medyayı Müjdeleme Aracı Olarak Kullanmayı ÖğreniyorSt. Peter's Papalık Enstitüsü'nden kırk diyakon, Hindistan Katolik Episkoposlar Konferansı...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi