3 Mart 2021 Çarşamba

Teksas’taki Kiliseler Kapılarını İhtiyaç Sahipleri İçin Açtı

Teksas, aşırı düşük sıcaklık ve kapsamlı elektrik kesintileriyle mücadele ederken, eyaletteki kiliseler kapılarını açarak ihtiyaç sahiplerine barınma ve yiyecek hizmeti sunuyor.

Joel Osteen liderliğindeki Teksas, Houston’daki Lakewood Kilisesi sözcüsü, Pazar günü kilisenin barınmaya ihtiyacı olan herkese Isınma Merkezi olarak açıldığını söyleyerek, ‘‘Dün gece yaklaşık bir düzine kişi geldi ve bugün elektrik kesintileri nedeniyle daha fazlasını bekliyoruz. Harris County Sherriff’in departmanı ve yerel evsiz organizasyonlarla birlikte çalışıyoruz. Yataklarımız, battaniyelerimiz ve diğer malzemelerimiz mevcut. Kimse geri çevrilmeyecek’’ dedi.

Pazar günü, tüm Teksas eyaleti şiddetli kış fırtınası uyarısı altına alındı ​​ve yetkililer, insanların yanlış jeneratör kullanımından dolayı hipotermi ve karbon monoksit zehirlenmesine bağlı hayatlarını kaybedebileceği konusunda uyarıda bulundu. Bölge sakinlerinin kar ve buzlanma nedeniyle seyahat etmekten kaçınmaları istendi.

Teksas, Denison’da St. Luke Episcopal Kilisesi, ihtiyaç sahiplerine yatak ve sıcak yemek sağlayarak kapılarını açtı. Kişiler ertesi sabah 7’ye kadar kilisede kalabilir, ardından Center Cross Ministry tarafından kahvaltı servisinin yapıldığı aşevine gidebilir.

Peder Don Perschell, kilisenin COVID-19 önlemlerine uyduğunu belirterek ‘‘Geldiklerinde maskeleri yoksa onlara maske vereceğiz. Salonda kendilerine yer bulmaları için fırsat verilecek ve içeri giren biri için endişelenmelerine gerek kalmayacak’’ dedi. Perschell, hizmetin bölgedeki diğer kiliselerle ortak yürütülen bir çalışma olduğunu ve tamamen kiliseye yapılan bağışlarla finanse edildiğini söyledi.

San Antonio’da, evsiz topluluğunun ruhsal ihtiyaçlarına hizmet etmek için kurulan Under the Bridge Kilisesi dâhil olmak üzere, birçok kuruluş dondurucu soğukların ortasında hizmetlerini hızlandırdı. San Antonio’nun haklarından mahrum edilmiş, incinmiş ve savunmasız insanlarına yönelik hizmet etmeyi amaçlayan Life Restored Kilisesi de, hafta sonu ve pazartesi günü için ihtiyaç sahiplerine kapılarını açtı. Kilise görevlisi Alex Fleming, yerel halkı ihtiyacı olanlara yardım etmeye çağırarak, ‘‘Daha fazla yardıma ihtiyacımız var. İnsanların hayatlarına dokunabilmemiz için çok önemlisiniz. Bu sert hava koşulları altında hayatta kalabilirseniz, uyanış ve bir yaşamı yeniden kurma şansımız olabilir’’ dedi.

Birçok evsiz barınağının aksine Life Restoreed Kilisesi, amacının hizmet ettikleri kişilere insani haklarını sağlamak olduğunu belirterek, ‘‘Yiyecek sağlıyoruz, hizmet ediyoruz ve dua ediyoruz. Onları seviyoruz ve insani haklarını vermeye çalışıyoruz’’ dedi. (CP)

Uyanış Gençliği, Sosyal Medya Üzerinden Bir Araya Geldi

Koronavirüs kısıtlamaları nedeniyle yüz yüze bir araya gelemeyen Uyanış Gençliği, 27 Şubat Cumartesi günü çevrimiçi olarak yeniden...

Belarus’taki Yetkililer, ‘Katolik Yardım Girişimi’ni Durdurdu

Belarus'taki yetkililer, düşük gelirli ailelere yardım etmek için kurulan Katolik Yardım Girişimi'nin faaliyetlerini durdurdu.Belarus'daki yetkililer tarafından alınan...

Tutuklanan 70 Hristiyan Serbest Bırakıldı

Christian Solidarity Worldwide, Doğu Afrika'nın kuzeyindeki bir Ülke olan Eritre'nin 70 Hristiyanı serbest bıraktığını bildirdi.Hristiyanlardan altmış dördü...

Patrik Sahak II, ‘İnsan Hakları Eylem Planı Tanıtım Toplantısı’na Katıldı

Türkiye Ermenileri Kadasetli Patriği Sahak II, Ankara'da gerçekleşen ''İnsan Hakları Eylem Planı Tanıtım Toplantısı''na Katıldı.Konu ile...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi