27 Şubat 2021 Cumartesi

Yunanistan’daki Kiliseler Koronavirüs Nedeniyle Alarma Geçti

Yunanistan’daki kiliseler, koronavirüsün yayılmasına karşı alınan önlemleri sıkı bir şekilde uygulamasına rağmen, koronavirüs vakalarının artması nedeniyle alarma geçti.

15 Ağustos’ta kutlanan Meryem Ana’nın Yükselişi Bayramı’nda ayinler sırasında kilise dışında bulunanlara tek kullanımlık maske dağıtıldığı ve polislerin sürekli tavsiyelerde bulunduğu belirtildi.

Yunanistan Kilisesi’ni ve Yunan Hükümetini, ayinlerin gerçekleşmesi ve Kutsal Komünyon’un sunulması değil, pek çok sorunun ortaya çıktığı düğünler ve vaftiz törenleri endişelendiriyor.

Kiliselerde maske kullanımı 31 Ağustos tarihine kadar zorunlu. 8 Ağustos tarihinde Ortak Bakanlar Kararı ile çıkarılan tedbirler ibadethaneler için halen yürürlükte. Aynı tedbirler ibadetin gerçekleştirilmesi, tapınma hizmetleri, ritüeller, ayinler, cenazeler ve ibadet yerleri dışındaki her türlü dini törenler ve etkinlikler için de geçerli.

Kilise görevlileri ibadetin yerine getirilmesi, tapınma hizmetleri, ritüeller, sakramentler, cenaze işlemleri ve her türlü ayin sırasında önceki paragraflarda belirtilen yükümlülüklerden muaf. Aynı yükümlülükler kilise hizmetlerine katkıda bulunan görevliler için de geçerli. (orthodoxtimes)

SAT-7 TÜRK’ten Türkiye Ermenileri Kadasetli Patrik Sahak II’ye Ziyaret

SAT-7 TÜRK Genel Müdürü Melih Ekener, Program Müdürü Cüneyt Arıkan’ı, Sosyal Medya Müdürü Ümit Teymur’u ve Yönetim...

Yemen’de ‘Zaman Daralıyor’ Uyarısı

Birleşmiş Milletler (BM), son derece kötü bir kıtlığa sürüklenen Yemen'de, "zamanın daraldığı" uyarısı yaparak, büyük çaplı bir...

Zorla Kısırlaştırılan On Binlerce Kadına Tazminat Ödenecek

Peru'da zorla kısırlaştırıldığını söyleyen on binlerce kadına tazminat ödenmesi kararlaştırıldı.1996'da eski Devlet Başkanı Alberto Fujimori'nın, "yoksulluğu azaltmak"...

Dünyanın En Eski DNA’sı Tespit Edildi

Nature dergisinde yayınlanan araştırmaya göre, İsviçreli bilim insanları Sibirya’da bulunan üç mamut dişinde dünyanın en eski DNA’sını...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi