31 Temmuz 2021 Cumartesi

Atlanta’daki Megakilise, Yardım Kuruluşlarına 500 Bin Dolar Bağışta Bulundu

Atlanta’daki Megakilise, Noel tatili sırasında kadınlara ve çocuklara hizmet veren toplam beş yardım kuruluşuna 500 Bin dolarlık bağışta bulundu. The Worship Center Kilisesi’nden Van Moody, Noel’in gerçek anlamının almaktan ziyade, vermek olduğuna vurgu yaptı. Yardım hizmetine katılan beş örgüt, 95.000 dolarlık çeklerle katkıda bulundu. 

Yardım edilen 5 kuruluş ise, Çocuk Köyü (The Children’s Village), uyuşturucu rehabilitasyon merkezi olan Lovelady Merkezi, tehlike altındaki çocuklara hizmet veren Maranatha Akademisi, erken dönem çocuklar için gelişim merkezi olan Einstein Oyun Parkı ve siyahi çocuklara yardım fonu sağlayan United Negro Koleji (UNCF).

Moody, ‘‘Kilisenin, insanların yaşamlarını geliştirecek projelere başlayabilmelerini veya tamamlayabilmelerini sağlamak için 500.000 dolarlık armağanı, onların bereketlenmesi adına bana büyük mutluluk veriyor’’ açıklamasında bulundu. 

Yıl sonunda bu organizasyonu gerçekleştirmeyi planlayan kilise, Mart ayından itibaren gelen bağışların ve ondalıkların yüzde 10’unu ayırmaya başladı. Moody ve ekibi, yıllardır bu kuruluşlarla çalışıyor ve her sene yeni yılda onlarla paydaşlıkta bulunmayı planlıyor.

Hapishane koşullarının da iyileştirilmesi gerektiğini savunan Moody, 2018 yılında ABD Başkanı Trump ile bir araya gelmişti. 

Etkileyici hizmetlerine rağmen, Noel’deki kampanyaya öncülük eden tek isim Moody değil. Los Angeles’daki Christian Assembly Kilisesi, 5.500’den fazla aileye 5.3 milyonluk tıbbi yardımda bulundu. Güney Carolina’daki Relentless Kilisesi ise, işlerini kaybeden ve bir çocuk bekleyen aile üyelerine 30 bin dolarlık bağışta bulundu. (CHL)

En Büyük El Yazması Kutsal Kitap Sergilenmeye Başlandı

Ukrayna'nın başkenti Kiev, Aziz Sofya Katedrali'nde el yazması Kutsal Kitap'ın sergilendiği tarihe imza atan bir tanıtım gerçekleşti....

Arsuz Aziz Yuhanna Kilisesi Yazlıkçılara Hizmet Veriyor

Genellikle, İskenderun ve çevresinin sayfiye yeri olarak kullandığı Hatay’ın Arsuz ilçesinde, (Mar Yuhanna) Aziz Yuhanna Rum Ortodoks...

Florida ”Bir Dakikalık Sessizlik” Yasasını Resmi Olarak Kabul Etti

ABD Florida’daki okullarda öğrencilerin ders öncesi dua etmesine fırsat tanıyacak olan “Bir dakikalık sessizlik” uygulamasının yasa tasarısı resmi...

Küba’da Kilise, Umudun Varlığı Olmaya Devam Ediyor

Küba halkının içinde bulunduğu zor durumlar nedeniyle dayanışma, farklı düzeylerde dile getirilmeye devam ediyor.Küba'yı, 2015 ve 2016...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi