6 Mart 2021 Cumartesi

Geleneksel Dinler Kongresi 2021’de Kazakistan’da

Tüm Rusya ve Moskova Patriği Kirill’in 2021 yılında Kazakistan’ı ziyaret etmesi bekleniyor.

Moskova Dinlerarası İlişkiler Patrikliği, Dış Kilise İlişkileri Dairesi sekreteri Peder Dimitry Safonov’un yaptığı açıklamaya göre; Tüm Rusya ve Moskova Patriği Kirill, 6. Dünya Liderleri ve Geleneksel Dinler Kongresi’ne katılmak üzere Haziran 2021’de Kazakistan’a gitmeyi planlıyor.

Kazakistan Senatosu ve Kongre Sekretaryası başkanı Dariga Nazarbayeva ile Nur-Sultan’da gerçekleştirilen toplantıda bir araya gelen Papaz Dimitri: “Rusya Dinlerarası Konseyi, Kazakistan’a büyük saygı duyuyor, tüm önerilerini destekliyor ve gelecekte iş birliği yapmayı umuyor” açıklamasında bulundu.

Rus Ortodoks Kilisesi temsilcisinin konu ile ilgili açıklamaları perşembe günü bir Senato basın açıklamasında yayınlandı. 

Dünya Liderlerinin ve Geleneksel Dinlerin 6. Kongresi 15-16 Haziran 2021 tarihlerinde Kazakistan’ın başkentinde düzenlenecek.

Kongre organizasyonu ile ilgili çalışmalar 1 Mart 2020 tarihine kadar sürecek.

Papa Françesko, 2021’de Nur Sultan’da gerçekleşecek olan Dini Liderler Kongresi’ne gelebileceği daha önce bildirilmişti.

Dünya Dini Liderlerinin katılım göstereceği 6. Geleneksel Dinler Kongresi, 2003 yılından beri Kazakistan cumhuriyetinin başkanı olan Nursultan Nazarbayev’in girişimi üzerine Nursultan’da gerçekleşmektedir.

Patrik Sahak II’den, ‘İnsan Hakları Eylem Planı’ Hakkında Açıklama

Türkiye Ermenileri Kadasetli Patriği Sahak II, ''İnsan Hakları Eylem Planı'' hakkında açıklamada bulundu.Patrikliğin Facebook sayfasından yapılan açıklama...

Myanmar’da Hristiyanlar, Adalet ve Barış İçin Dua Ediyor

Myanmar’da Katolik gazetesi Gloria News Journal editörü Joseph Kung Za Hmung, Agenzia Fides'e verdiği demeçte Myanmar'daki toplumsal...

Yüz Yüze Kilise Hizmetlerinde Düşüş Yaşanıyor

Yeni bir Lifeway Research anketi, geçen sonbahardan bu yana Protestan kiliseleri arasında yüz yüze katılımda önemli bir...

Hristiyanlar, Komşularına Duyduğu Sevgiden Ötürü COVID-19 Aşısı Olmalı

İki tanınmış Hristiyan lider, Hristiyanları komplo teorilerini reddetmeye ve COVID-19 aşısını benimsemeye teşvik ederek, aşıları yaşam yanlısı...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi