22 Haziran 2021 Salı

İskenderun Aziz Nikola Rum Ortodoks Kilisesi’ne Peder Ataması

Lübnan’daki Balamand Üniversitesi St. John Şam Teoloji Enstitüsü mezunu Yusuf Papasoğlu, Lübnan’da gerçekleştirilen ‘Diyakonluk’ ve ‘Kâhinlik’ törenleri ile ‘Ruhani Lider’ kimliğini elde etti. Papasoğlu için gerçekleştirilen tören pandemi nedeniyle oldukça sade bir şekilde icra edildi.

Antakya ve tüm Ortadoğu Patriği 10. Yuhanna’nın bereketi ve Lübnan Aziz İlyas Manastırı Başepiskoposu Konstantin Kayal’ın eli ile İskenderun Aziz Nikola Rum Ortodoks Kilisesinde görev yapacak olan Yusuf Papasoğlu’nun Diyakonluk ve Kâhinlik atamaları Lübnan’da Aziz İlyas Manastırı’nda özel bir törenle gerçekleştirildi.

Diyakonluk ve Kâhinlik atamalarının ardından İskenderun’da Aziz Nikola Rum Ortodoks Kilisesi’nde göreve başlayacak olan Yusuf Papasoğlu’na ruhaniyet olarak ‘Nicholas’ adı verildi.

Yusuf Nicholas Papasoğlu için yapılan bu özel törene, Lübnan Aziz İlyas Manastırı Başepiskoposu Konstantin Kayal’ın yanı sıra Manastırda görevli rahipler ile bir süre önce Hatay/Altınözü Aziz Georgios Rum Ortodoks Kilisesine görevlendirilen kardeşi Yuhanna Abdullah Papasoğlu ve ailesi katılım gösterdi.

Yusuf Nicholas Papasoğlu’nu, üzerine cübbesini giydirerek, dualarla kutsayan Lübnan Aziz İlyas Manastırı Başepiskoposu Konstantin Kayal, bu özel törenle ataması yapılan Papasoğlu’na yeni görevinde başarı temenni ederek, Tanrı’nın yolunda yürümek ve görev yapmak isteyenlerin büyük bir sabra ihtiyaçları olduğuna işaret etti. Lübnan Aziz İlyas Manastırı Baş Episkoposu Konstantin Kayal; “Tanrı hepinizi kutsasın ve bereketlesin” temennisinde de bulundu.

Yusuf Nicholas Papasoğlu’nun, tüm dünyayı saran Coronavirüs sebebiyle bir süredir ertelenen Diyakonluk ve Kâhinlik ataması için gerçekleştirilen bu özel tören ’Axios ve Müstehak’ nidalarıyla sona erdi. (SAT-7 Türk/İlyas Edip TERBİYELİ-İskenderun)

DSÖ: Yoksul Ülkelere Dağıtılan Aşılar Tükendi

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) COVAX kapsamında yoksul ülkelere dağıtılmak için sağlanan aşıların tükendiğini duyurdu.Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ),...

Noel Baba, Demre’de Gecikmeli Olarak Anıldı

Dünyada 'Noel Baba' olarak tanınan 'Aziz Nikolaos', mezarının bulunduğu Antalya'nın Demre ilçesinde anıldı. Her yıl ölüm yıl...

Van’daki Saint Thomas Ermeni Manastırı Kaderine Terk Edildi

Van Gölü’ne karşı ihtişamlı güzelliğiyle bilinen Saint Thomas Ermeni Manastırı, bakımsızlıktan ve ilgisizlikten yok olma tehlikesiyle karşı...

Papa Françesko: ‘‘Küçük Gıda Üreticilerine Yardım Edin’’

Papa Françesko, Pazartesi günü yaptığı açıklamada, dünyanın küçük gıda üreticilerine yardım etmek için daha fazlasını yapması gerektiğini...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi