9 Mart 2021 Salı

İskenderun Aziz Nikola Rum Ortodoks Kilisesi’ne Peder Ataması

Lübnan’daki Balamand Üniversitesi St. John Şam Teoloji Enstitüsü mezunu Yusuf Papasoğlu, Lübnan’da gerçekleştirilen ‘Diyakonluk’ ve ‘Kâhinlik’ törenleri ile ‘Ruhani Lider’ kimliğini elde etti. Papasoğlu için gerçekleştirilen tören pandemi nedeniyle oldukça sade bir şekilde icra edildi.

Antakya ve tüm Ortadoğu Patriği 10. Yuhanna’nın bereketi ve Lübnan Aziz İlyas Manastırı Başepiskoposu Konstantin Kayal’ın eli ile İskenderun Aziz Nikola Rum Ortodoks Kilisesinde görev yapacak olan Yusuf Papasoğlu’nun Diyakonluk ve Kâhinlik atamaları Lübnan’da Aziz İlyas Manastırı’nda özel bir törenle gerçekleştirildi.

Diyakonluk ve Kâhinlik atamalarının ardından İskenderun’da Aziz Nikola Rum Ortodoks Kilisesi’nde göreve başlayacak olan Yusuf Papasoğlu’na ruhaniyet olarak ‘Nicholas’ adı verildi.

Yusuf Nicholas Papasoğlu için yapılan bu özel törene, Lübnan Aziz İlyas Manastırı Başepiskoposu Konstantin Kayal’ın yanı sıra Manastırda görevli rahipler ile bir süre önce Hatay/Altınözü Aziz Georgios Rum Ortodoks Kilisesine görevlendirilen kardeşi Yuhanna Abdullah Papasoğlu ve ailesi katılım gösterdi.

Yusuf Nicholas Papasoğlu’nu, üzerine cübbesini giydirerek, dualarla kutsayan Lübnan Aziz İlyas Manastırı Başepiskoposu Konstantin Kayal, bu özel törenle ataması yapılan Papasoğlu’na yeni görevinde başarı temenni ederek, Tanrı’nın yolunda yürümek ve görev yapmak isteyenlerin büyük bir sabra ihtiyaçları olduğuna işaret etti. Lübnan Aziz İlyas Manastırı Baş Episkoposu Konstantin Kayal; “Tanrı hepinizi kutsasın ve bereketlesin” temennisinde de bulundu.

Yusuf Nicholas Papasoğlu’nun, tüm dünyayı saran Coronavirüs sebebiyle bir süredir ertelenen Diyakonluk ve Kâhinlik ataması için gerçekleştirilen bu özel tören ’Axios ve Müstehak’ nidalarıyla sona erdi. (SAT-7 Türk/İlyas Edip TERBİYELİ-İskenderun)

Türkiye Ermenileri 82., 83. ve 84. Patrikleri Vefatlarının Yıldönümlerinde Anıldılar

Türkiye Ermenileri 82., 83. ve 84. Patrikleri, Şınorhk (Kalusdyan), Karekin II. (Kazancıyan), Mesrob II. (Mutafyan), vefatlarının yıldönümleri...

Türkiye’deki Bilim Kadınlarının Oranı Avrupa Ortalamasının Üstünde

Avrupa İstatistik Ofisi’nin (Eurostat) 2019 verilerine göre, Türkiye’deki bilim kadınlarının oranı Avrupa ülkelerinin ortalamasının üstünde.Avrupa Birliği...

Kilise Yaşlıları Öldürüldü, Üç Hristiyan Kaçırıldı

Nijerya'nın kuzeybatısındaki Fulani çobanlarının 16 Şubat günü bir kilise yaşlısını öldürdükleri ve diğer üç Hristiyanı kaçırdıkları söylendi.Katsina...

Papa Françesko’dan Irak’a Tarihi Ziyaret

Papa Françesco, üç günlük bir ziyaret için Irak'a gitti. Daha önce hiçbir Papa, Irak'ı ziyaret etmemişti. Ziyaretin...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi