30 Haziran 2022 Perşembe

Kiliseye Silahlı Saldırı: 3 Ölü, 1 Yaralı

ABD’nin Alabama eyaletindeki bir kiliseye düzenlenen silahlı saldırıda 3 kişi öldü, 1 kişi yaralandı. Saldırıya ilişkin bir kişi de gözaltına alındı.

ABD’nin Alabama eyaletindeki bir kiliseye düzenlenen silahlı saldırıda 3 kişinin hayatını kaybettiği, 1 kişinin ise yaralandığı bildirildi.

Alabama polisinin yaptığı açıklamaya göre, Burmingham kentindeki St. Stephens Episcopal Kilisesi’ne yerel saatle 18.00 sularında düzenlenen silahlı saldırıda kilise içinde bulunan 3 kişi vuruldu.

Vurulan kişilerden birinin hayatını kaybettiğini belirten polis yetkilileri, diğer iki kişinin ise yaralandığını ve hastaneye kaldırıldığını kaydetti. Hastaneye kaldırılan yaralılardan biri de öldü. Saldırıda ölü sayısı 3’e yükseldi. 

Vestavia Hills Polis Departmanı yaptığı yazılı açıklamada, “16 Haziran akşamı Saint Stephen’s Episkoposluk Kilisesi’nde vurulan üçüncü kurbanın da vefatını bildirmekten büyük üzüntü duyuyoruz” denildi.

Kilisedeki silahlı saldırıda yaralanarak hastanede tedavi altına alınan yaşlı kadının ölüm haberi gelirken polis, saldırganı motive eden olayın araştırıldığını, savcılar tarafından cinayet dosyası hazırlanıncaya kadar zanlının adının gizli tutulacağını bildirdi.

Kimliği açıklanmayan 71 yaşındaki erkek saldırgan, kilise üyelerinin katıldığı yemekte silahını çekerek etrafa ateş açmış, kurşunlar 3 kişiye isabet etmişti.

Saldırganın, yemeğe katılanlardan biri tarafından daha fazla kişiyi vurması engellenerek polise teslim edildiği bildirilmişti.

Kilise yetkilileri, olayın ardından düzenledikleri basın toplantısında, son zamanlarda ABD’de yaşanan diğer kitlesel silahlı saldırılara atıfta bulunarak ülkedeki silah yasasının “herkesi koruyacak şekilde” değiştirilmesi için dua etmişti.

Polis, saldırıyla ilgili olarak bir kişinin gözaltına alındığını açıkladı. (AA, Ntv)

Yüzlerce Kadın Mahkûm Vaftiz Edildi

‘God Behind Bars’ adlı hapishane hizmetleri, mahkûmları İsa Mesih ile tanıştırmak için ülke çapındaki kiliselerle birlikte çalışıyor....

Kiliseler, Kürtaj ile Mücadele Ediyor

Sağlık ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, İngiltere ve Galler için en son kürtaj rakamlarını yayınladı. Buna göre, 2021'de...

Teksas’ta 21 Kişinin Hayatını Kaybettiği Okul Yıkılıyor

Teksas, Uvalde Belediye Başkanı Don McLaughlin silahlı bir kişi tarafından 19 öğrenci ve iki öğretmenin öldürüldüğü Robb...

Dini Gruplardan Komünist Parti Düzenlemelerine Uyma Sözü

Çin hükümeti tarafından onaylanmış resmi Protestan Kilisesi olan Üç-Benlik Yurtseverliği Hareketi (TSPM), kiliselerin yönetimine dair Çin Komünist...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi